Skvělé tipy

Jak vybrat pelech pro psa, aby se v něm cítil jako doma?

Češi své psy milují a chtějí jim vytvořit perfektní zázemí. V podstatě je považují za členy rodiny a neváhají do nich investovat nemalé částky. Pokud svého čtyřnohého kamaráda také milujete k zbláznění, jistě jste mu již pořídili dokonalý pelíšek. Anebo se na to teprve chystáte a neradi byste udělali zbytečnou chybu? Budete-li postupovat podle tohoto manuálu, bude mít váš pejsek radost – a stejně tak i vy. K nejdůležitějším kritériím patří: správná velikost, druh materiálu, zdravotní stav a návyky psa, údržba a umístění. A samozřejmě i design – nechcete přece, aby pelech vypadal jako „pěst na oko“.

Kam pelíšek umístíte?

Než se pustíte do výběru, zamyslete se nad tím, kam pelech umístíte. V případě chladnějšího prostředí či místa, kde je často průvan, přijde pejskovi vhod uzavřenější pelech s vyšším boky (iglú, kukaň, domeček…). Ve vytápěné místnosti je naopak lepším řešením matrace, ovál či pohovka.

Vlastnosti materiálu

Výběr materiálu jde také ruku v ruce s umístěním pelechu. Umístíte-li ho do venkovního prostředí (kotec, terasa…), jistě vám přijde vhod snadno omyvatelný materiál (nylon apod.), který lze navíc impregnovat. Pelíšek umístěný v bytě může být třeba z bavlny nebo plyše.

K důležitým kritériím patří snadná údržba. Jak bude čištění pelechu pracné, se dočtete z etikety či popisku. Nezapomeňte se řídit pokyny danými výrobcem, jinak hrozí, že se pelech srazí, změní tvar apod.

Jakou velikost zvolit?

Jak radí odborníci z infopes.cz: velmi důležitá je správná velikost. Pelech musí pejskovi poskytovat dostatek prostoru, ale neměl by být příliš velký. Zvíře se musí cítit pohodlně a mít možnost odpočinku ve své oblíbené poloze. Zatímco někteří jedinci preferují spánek v klubíčku, jiní se rozvalí napříč celým pelechem.

Zohledněte zdravotní stav

Máte pejska, který má problémy s pohybovým aparátem? Pak byste mu měli pořídit zdravotní ortopedickou matraci. Pro těžší plemeno, které je náchylné na otlaky loktů a kloubní potíže, jsou také vhodné speciální pelechy.

Perfektní pelechy pro psy stoprocentně najdete ve specializovaném e-shopu prymus.cz.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení v Praze? Prohlédněte si připravované etapy oblíbených bytových projektů od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.