Skvělé tipy

Jak vybrat pelech pro psa, aby se v něm cítil jako doma?

Češi své psy milují a chtějí jim vytvořit perfektní zázemí. V podstatě je považují za členy rodiny a neváhají do nich investovat nemalé částky. Pokud svého čtyřnohého kamaráda také milujete k zbláznění, jistě jste mu již pořídili dokonalý pelíšek. Anebo se na to teprve chystáte a neradi byste udělali zbytečnou chybu? Budete-li postupovat podle tohoto manuálu, bude mít váš pejsek radost – a stejně tak i vy. K nejdůležitějším kritériím patří: správná velikost, druh materiálu, zdravotní stav a návyky psa, údržba a umístění. A samozřejmě i design – nechcete přece, aby pelech vypadal jako „pěst na oko“.

Kam pelíšek umístíte?

Než se pustíte do výběru, zamyslete se nad tím, kam pelech umístíte. V případě chladnějšího prostředí či místa, kde je často průvan, přijde pejskovi vhod uzavřenější pelech s vyšším boky (iglú, kukaň, domeček…). Ve vytápěné místnosti je naopak lepším řešením matrace, ovál či pohovka.

Vlastnosti materiálu

Výběr materiálu jde také ruku v ruce s umístěním pelechu. Umístíte-li ho do venkovního prostředí (kotec, terasa…), jistě vám přijde vhod snadno omyvatelný materiál (nylon apod.), který lze navíc impregnovat. Pelíšek umístěný v bytě může být třeba z bavlny nebo plyše.

K důležitým kritériím patří snadná údržba. Jak bude čištění pelechu pracné, se dočtete z etikety či popisku. Nezapomeňte se řídit pokyny danými výrobcem, jinak hrozí, že se pelech srazí, změní tvar apod.

Jakou velikost zvolit?

Jak radí odborníci z infopes.cz: velmi důležitá je správná velikost. Pelech musí pejskovi poskytovat dostatek prostoru, ale neměl by být příliš velký. Zvíře se musí cítit pohodlně a mít možnost odpočinku ve své oblíbené poloze. Zatímco někteří jedinci preferují spánek v klubíčku, jiní se rozvalí napříč celým pelechem.

Zohledněte zdravotní stav

Máte pejska, který má problémy s pohybovým aparátem? Pak byste mu měli pořídit zdravotní ortopedickou matraci. Pro těžší plemeno, které je náchylné na otlaky loktů a kloubní potíže, jsou také vhodné speciální pelechy.

Perfektní pelechy pro psy stoprocentně najdete ve specializovaném e-shopu prymus.cz.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.