Jak se zbavit plísně v koupelně?

Mnoho domácností se potýká s nepříjemnými a zdraví ohrožujícími plísněmi. Zpravidla se objevují v koupelně, kuchyni a všude tam, kde je vlhko či neprobíhá správná cirkulace vzduchu. Ohroženy jsou i kouty místností, v nichž stojí skříně či postele s úložným prostorem. Jak zvítězit nad plísní a zajistit si příjemný a pro zdraví bezpečný domov?

Základem je větrání a správná teplota

V rizikových místnostech, jako jsou koupelna a kuchyně, je potřeba zajistit co nejlepší větrání. V koupelnách, kde je okno, je vhodné po umytí se vyvětrat. Pokud se nemůžete plísní zbavit, je dobré se sprchovat krátce, aby bylo páry co nejméně. Dlouhé koupele ve vaně jsou pro koupelnu nejhorší. Ani sušit prádlo na radiátorech byste neměli. Tam, kde okno není, je nutné zhotovit odvětrávání z koupelny, WC i kuchyně do stupaček nebo ven přes stěnu.

Topení v dostatečné míře

Velký vliv na vznik plísní má i teplota. Ideální teplota a dostatečně časté, krátké, ale intenzivní větrání, jsou nejlepšími způsoby, jak „zatočit“ s plísní. V ložnici bychom měli mít teplotu 18 – 20 °C, v obýváku o 2 – 3 stupně více. V koupelně nám bude příjemně při cca 24 °C a v kuchyni asi při 20 – 22 °C.

Pokud ale chcete šetřit za topení, a tak stáhnete kohoutek a omezíte větrání, aby se vám do domu nedostával chlad, vzduch se bez tepla v interiéru nebude vysoušet. Tím dojde ke zvýšení vlhkosti. Rychle pak na zdech zpozorujete plíseň. Správně topit a větrat je tedy doslova nutnost pro eliminaci plísní.

Vyčistěte koupelnu od virů, bakterií i plísní

Když už se u vás plíseň objeví, v boji s ní vám pomohou i čisticí prostředky do koupelny. K nejprodávanějším patří Ecoliquidátor koupelny, což je čisticí a dezinfekční prostředek ve spreji o objemu 500 ml. Za příznivou cenu je k dostání i velké 5 l balení Ecoliquidátoru koupelny, které se dá koupit již od 229 Kč.

Zbavte se plísní co nejdříve a chraňte své zdraví.

Publikováno: 04. 05. 2023

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Martina Glosová