Jak vybrat koupelnovou baterii?

Proces rekonstrukce koupelny nepatří mezi příjemné záležitosti, ale pravidelná hygiena v prostředí odpudivého umakartu nebo zašlých kachliček není dvakrát příjemná. Ale když už se do toho pustíte, výsledek bude stát za to! A protože celkový estetický dojem závisí také na zdánlivě nepodstatných detailech, prozradíme vám, jaké jsou vaše možnosti při výběru koupelnové baterie. Tu není radno podcenit a nezáleží jen na jejím designu, ale také funkcionalitě.

Vybíráme koupelnovou baterii podle druhu a účelu

V prvé řadě je třeba zvážit, zda zvolit kohoutkovou, pákovou nebo termostatickou baterii. Pokud si myslíte, že kohoutkovým bateriím nadobro odzvonilo, porozhlédněte se v aktuálních nabídkách dodavatelů koupelnového vybavení. Současné kohoutkové baterie sice do jisté míry představují jakýsi návrat k minulosti, ale jsou mnohem propracovanější a to nejen co se týče kvality zpracování, ale také systému vnitřního ventilu. Modely vybavené keramickým sedlem velmi dobře těsní a nestane se vám, že budou kapat. Mezi nejrozšířenější typy koupelnových baterií však bezesporu patří pákové baterie, které kombinují perfektní funkčnost, úspornost a jednoduchou manipulaci. Lepší modely se směšovacími kartušemi umožňují regulovat teplotu a průtok vody jedním pohybem. Předností termostatické baterie je velmi nízká spotřeba vody, o kterou se stará regulátor nastavení teploty. Funguje následovně – studená a teplá voda se v jejích útrobách smíchá na požadovanou teplotu, která je konstantně udržována. Termostaticka baterie

Kam baterii umístíte?

Při výběru baterie rozlišujte její budoucí umístění. Výše zmíněné typy baterií se vyrábí v mnoha různých provedeních a to jako umyvadlové, bidetové, sprchové a vanové baterie. Na základě způsobu umístění pak jako stojánkové, zápustné (především sprchové baterie) a nástěnné. Předem si nezapomeňte vyměřit také požadovanou rozteč.

A co design? Ten je také důležitý!

Designové zpracování baterie je otázkou osobního vkusu. V každém případě byste měli zohlednit tvar umyvadla a vany, se kterými by baterie měla korespondovat a doplňovat je. Ale je jen na vás, jestli se rozhodnete pro minimalističtější model, nebo naopak neotřelé tvary, které budou v koupelně dominovat.Designova baterie do koupelny

Vyplatí se do baterie investovat?

Jednoznačně ano. Koupelnová baterie nepatří mezi příslušenství, které bychom pravidelně obměňovali a spíše než na cenu, hleďte na kvalitu. Ani to však samozřejmě neznamená, že neseženete krásnou a odolnou baterii za přijatelné peníze. Zkuste to ve specializovaném internetovém obchodě na www.okkoupelny.cz. Prodejce nabízí i další vybavení v podobě masážních sprchových koutů, sprchových sloupů, ale také nábytku a doplňků z bambusu.