Jak ušetřit za teplo? Pořiďte si aktivátor pro otopná tělesa!

Trápí vás vysoké výdaje za energie? Dle dlouhodobých trendů bohužel nemůžeme počítat s tím, že by vytápění domácnosti zlevnilo. Topná sezóna se navíc rok od roku prodlužuje – začínáme přitápět na konci září a většinou přitápíme až do konce dubna. Naštěstí se nabízí různá řešení, jak zvýšit efektivitu vytápění a ušetřit nemalou částku. Dnešní článek jsme věnovali majitelům otopných těles. Chcete-li napřesrok ušetřit, řiďte se následujícím doporučením.

Co je to aktivátor a jak funguje?

Nevhodně navržená otopná soustava způsobuje nepříjemný chlad od podlahy. Nejenže neprospívá našim peněženkám, ale navíc i našemu zdraví. Hrozí vznik plísní a neméně nepříjemný je i pocit vydýchaného vzduchu. A právě tyto neduhy hravě vyřeší aktivátor pro otopná tělesa – nasaje studený vzduch, který se drží u podlahy a přes otopné těleso ho vyfoukne směrem nahoru. Teplo v interiéru cirkuluje a bude na všech místech stejné. aktivator Díky aktivátoru dojde ke zvýšení výkonu otopného tělesa, v případě radiátoru pak až o 50 – 100 %. V praxi zvýšení výkonu závisí na rozměrech a umístění tělesa, ploše výměníku, teplotě topné vody a dalších faktorech.

Proč si pořídit aktivátor od Elsymco?

Český výrobce Elsymco má v oblasti aktivátorů dlouholeté zkušenosti a dodává zařízení na náš i zahraniční trh. Aktivátory Elsymco vám zajistí roční úsporu až 2 000 Kč za jedinou místnost (dle ceny odebíraného tepla, tepelných zvyků a tepelných mostů). Aktivátory Elsymco mají multifunkční využití - přidáním prachového filtru lze zařízení transformovat na čističku vzduchu a v neposlední řadě ho můžete použít co by tichou (a kompaktní) sušičku prádla. Během parných letních měsíců navodí ve vašem bydlení příjemnou atmosféru otevřené terasy a nebude vás obtěžovat hlukem. Instalace je jednoduchá, k balení dostanete všechny součástky, včetně tepelného spínače. Zakoupením nic neriskujete – nebude-li vám aktivátor z jakýchkoliv důvodů vyhovovat, budete ho moct do jednoho měsíce bez udání důvodů vrátit. Další informace najdete na www.elsymco.cz.

Publikováno: 29. 03. 2015

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam

Tagy: aktivátor pro otopná tělesa | aktivátor pro radiátory