Elektronika

Jak osvětlit prostory bez elektrických rozvodů? Možností je hned několik

Hledáte možnosti, jak osvětlit prostory bez elektřiny? Možná vás napadne, že koupit prostory nebo nemovitost bez elektřiny není nejlepší nápad. Neznamená to ale, že v takovém případě budete věčně po tmě – existuje celý sortiment osvětlení, kterým můžete svítit bez elektřiny. Máme na mysli samozřejmě světlo na baterie, případně pak solární světlo, které je ale vhodné především do exteriéru.

Světlo na baterie může být řešením

Někdy to zkrátka jinak nejde a elektřinu do některých míst nedostanete. Můžete se spolehnout například na elektrocentrálu, která je ale svým provozem poměrně drahá a nevyplatí se. Příkladem vhodné a levnější alternativy může být led světlo na baterie, které navíc v případě, že nepotřebujete svítit pořád, vydrží i poměrně dlouho. Celková doba provozu samozřejmě závisí na objemu baterie, ze které je světlo napájeno.

Světlo na baterie si jednoduše představte jako jakékoliv jiné světlo. Efektivnost takového osvětlení může být stejná jako v případě klasického elektrického napětí. Jde tedy jen o to, že světlo na baterie je zkrátka jinak napájeno – pomocí baterie. Pokud je ale zdroj napájení dostatečně silný, pak nemusíte ani poznat, že se jedná o světlo na baterii, protože svítí stejně silně a efektivně bez rozdílu. Problém samozřejmě nastane, jakmile začne slábnout napětí u baterie.

Nezapomeňte na solární světla

Výhodnou alternativou jsou také solární světla, která se hodí především do exteriéru. Typicky se může jednat o zahradní osvětlení, osvětlení příjezdové cesty ke garáži a podobně. Solární osvětlení má velkou výhodu v tom, že zaplatíte pouze za jeho pořízení, žádné náklady na provoz potom nemusíte řešit. Solární světla jsou v tomto naprosto soběstačná.

Efektivita svícení pomocí solárních světel

Výkon solárních světel je samozřejmě různý a liší se podle typu solárního svítidla. Zpravidla se nejedná o výkon 10 W a více, jak můžete být zvyklí z běžného LED osvětlení. Výkon solárních světel je přibližně mezi 2 až 5 W, ojediněle se můžete setkat s výkonem větším. Solární světla jsou ale jinak zcela běžná jako jiné LED osvětlení.

Stejně jako klasické LED osvětlení nabízí i solární světla vysokou životnost svícení, a to až 50 000 hodin – u LED osvětlení napájeného ze sítě je to často 30 000 hodin. Průměrná poruchovost je pak okolo 1,2 %, to není vůbec špatný výsledek. Rozhodně se tak solárního osvětlení nemusíte bát a pokud ho máte kde uplatnit, vyzkoušejte ho.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení v Praze? Prohlédněte si připravované etapy oblíbených bytových projektů od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.