Teplo musí zůstat doma

Léto se pomalu, ale jistě chýlí ke svému konci, což vede většinu z nás k úvahám, co si počít s vysokými účty za energie. Zima bude minimálně stejně krutá, jako loni a bude to právě účet za plyn, tuhá paliva či elektřinu, který nám ji bude ještě dlouho připomínat. Způsobů, jak ušetřit, je přitom celá řada .Výměna dodavatele je však jen kapka v moři, opravdu citelnou úsporu zaznamenáte až tehdy, když se vám podaří eliminovat většinu unikajícího tepla. To nám utíká nejen skrze zdivo, ale především přes okenní otvory. Efektivním způsobem, jak z dlouhodobého hlediska uspořit podstatnou část výdajů, je výměna starých oken za nová. Nejen, že ušetříte, a zároveň přidáte bydlení na estetice.

Vybíráme plastová okna

Rozhodli jste se pro investici do nových oken, ale nevíte si rady s jejich výběrem? Vybrat si mezi eurookny, dřevěnými a plastovými okny je poměrně těžké – každá alternativa má svá pro a proti. Nebudeme shazovat ani jedny, preferujete-li ovšem okna, která nevyžadují údržbu, volte plast. Plastová okna představují vynikající tepelnou a zvukovou izolaci a navíc se vyrábí v širokém spektru barev a profilů. Nechcete-li se spálit, volte kvalitní tuzemské výrobky a ne přehnaně levné okna z Polska. Vyhnete se tak problémům se zatékáním, svěšováním okenních křídel a deformaci. Polská okna se navíc velmi špatně reklamují a jejich životnost není ani zdaleka taková, jako u tuzemských výrobků, které splňují všechny normy. Osobně doporučujeme plastová okna Kladno od českého výrobce Bohemiaplast. Ten má v nabídce klasické pěti, ale i šestikomorové profily, které nachází využití zejména v pasivních stavbách. Samozřejmostí je pestrá paleta barevných dekorů a imitací dřeva, trojskla a další typy nadstandardních skleněných výplní. Bohemia plast však nevyrábí pouze okna, ale také dveře a zimní zahrady. Na ty se podíváme podrobněji.

Na zahrádce celý rok

Zimní zahrady představují perfektní možnost rozšíření obytného prostoru. Jejich využití se však neomezuje pouze na celoroční krytou terasu – stavba může sloužit i jako spojnice mezi dvěma křídly. Tak jako tak jde o dominantu každého domu, kterou si zamilují dospělí i děti. Neměli bychom zapomenout ani na další z mnoha užitečných funkcí – tepelnou izolaci. Díky zimní zahradě zaznamenáte skrze přilehlou zeď mnohem menší tepelné ztráty, než kdykoliv předtím. Konstrukce se vyrábí v nepřeberném množství tvarů a lze ji dokonale sladit se zbytkem domu. Pokud vás myšlenka celoročního pobytu na zahrádce zaujala, přečtěte si o zahradách více na www.bohemiaplast.cz.

Publikováno: 04. 09. 2012

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam

Tagy: bohemia plast | okna | plastová okna | platová okna kladno | zimní zahrada | zimní zahrady