Energie

Teplo musí zůstat doma

Léto se pomalu, ale jistě chýlí ke svému konci, což vede většinu z nás k úvahám, co si počít s vysokými účty za energie. Zima bude minimálně stejně krutá, jako loni a bude to právě účet za plyn, tuhá paliva či elektřinu, který nám ji bude ještě dlouho připomínat. Způsobů, jak ušetřit, je přitom celá řada .Výměna dodavatele je však jen kapka v moři, opravdu citelnou úsporu zaznamenáte až tehdy, když se vám podaří eliminovat většinu unikajícího tepla. To nám utíká nejen skrze zdivo, ale především přes okenní otvory. Efektivním způsobem, jak z dlouhodobého hlediska uspořit podstatnou část výdajů, je výměna starých oken za nová. Nejen, že ušetříte, a zároveň přidáte bydlení na estetice.

Vybíráme plastová okna

Rozhodli jste se pro investici do nových oken, ale nevíte si rady s jejich výběrem? Vybrat si mezi eurookny, dřevěnými a plastovými okny je poměrně těžké – každá alternativa má svá pro a proti. Nebudeme shazovat ani jedny, preferujete-li ovšem okna, která nevyžadují údržbu, volte plast. Plastová okna představují vynikající tepelnou a zvukovou izolaci a navíc se vyrábí v širokém spektru barev a profilů. Nechcete-li se spálit, volte kvalitní tuzemské výrobky a ne přehnaně levné okna z Polska. Vyhnete se tak problémům se zatékáním, svěšováním okenních křídel a deformaci. Polská okna se navíc velmi špatně reklamují a jejich životnost není ani zdaleka taková, jako u tuzemských výrobků, které splňují všechny normy. Osobně doporučujeme plastová okna Kladno od českého výrobce Bohemiaplast. Ten má v nabídce klasické pěti, ale i šestikomorové profily, které nachází využití zejména v pasivních stavbách. Samozřejmostí je pestrá paleta barevných dekorů a imitací dřeva, trojskla a další typy nadstandardních skleněných výplní. Bohemia plast však nevyrábí pouze okna, ale také dveře a zimní zahrady. Na ty se podíváme podrobněji.

Na zahrádce celý rok

Zimní zahrady představují perfektní možnost rozšíření obytného prostoru. Jejich využití se však neomezuje pouze na celoroční krytou terasu – stavba může sloužit i jako spojnice mezi dvěma křídly. Tak jako tak jde o dominantu každého domu, kterou si zamilují dospělí i děti. Neměli bychom zapomenout ani na další z mnoha užitečných funkcí – tepelnou izolaci. Díky zimní zahradě zaznamenáte skrze přilehlou zeď mnohem menší tepelné ztráty, než kdykoliv předtím. Konstrukce se vyrábí v nepřeberném množství tvarů a lze ji dokonale sladit se zbytkem domu. Pokud vás myšlenka celoročního pobytu na zahrádce zaujala, přečtěte si o zahradách více na www.bohemiaplast.cz.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení v Praze? Prohlédněte si připravované etapy oblíbených bytových projektů od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.