Bytové dekorace

Jak správně ozdobit vánoční stromeček?

A je to tu. Pýcha vašich Vánoc se tyčí v ozdobeném pokoji ve svém stojanu, rozpřahuje větve do všech směrů a jen čeká, jakou krásu na něj pověsíte. Děti už k němu běží se sladkostmi a vším co se blyští, rodiče se v duchu modlí, aby stromeček vypadal alespoň trochu elegantně a decentně a prarodiče by určitě rádi viděli na stromečku něco tradičního.

Jak tedy na to?

1) Svíčky

Začít svíčkami má své výhody. Pokud máte svíčky elektrické, snadněji ukryjete kabel, pokud svíčky klasické, máte jistotu, že větve, kde nehrozí požár, jsou stále volné a nemusíte přendávat již navěšené ozdoby. Ideálního osvětlení docílíte umístěním svíček na každé patro stromečku – a to jak dopředu tak i dozadu. Dobré je také dát střed osvětlení těsně pod vrchol a postupovat do stran.

2) Čokoládové a klasické ozdoby

Čokoládové ozdoby, perníčky ale i různé dekorace z přírodních materiálů jako je sláma či papír přichází na řadu jako druhé. Větší ozdoby věšte na velké větve, kde se neztratí jako ty drobnější a ty malé zase umístěte na větve tenčí, neboť je neprohnou svou vahou.

3) Skleněné ozdoby

Jedna větev, jedna skleněná ozdoba. To je takové nepsané pravidlo. Zároveň je dobré umístit skleněné ozdoby v blízkosti svíček. Jejich svit totiž skleněné dekorace krásně rozzáří. Začíná se koulemi a postupně se přidávají ostatní tvary. Opět platí, že větší koule patří na silnější větve, často tedy dolů a ty menší nahoru. Vrcholem díla je samozřejmě špice či hvězda, často také skleněná a ideálně laděná ve stejných barvách a stylu jako zbytek ozdob.

4) Řetězy a třásničky

Pro někoho jsou řetězy a třásničky už příliš, pro někoho naopak nezbytnou součástí vánočního stromečku. Do druhé skupiny můžeme počítat zejména děti, jelikož se tyto dekorace ve svitu svíček hezky třpytí nebo jsou to kousky, které mohou samy vyrobit třeba z papíru. Řetězy opět umístěte na každé patro kolem stromku. Třásně sypejte z vrchu a nechte je viset z větví dolů v imitaci opravdové sněhové pokrývky.

Jaké druhy ozdob zvolíte je samozřejmě čistě na vás a na vašem vkusu. Pokud se rozhodnete začlenit do zdobení skleněné dekorace, můžete se spolehnout na nás. Podívejte se například na naše nové kolekce či inspirativní a netradiční zdobení stromečku za pomoci pavího peří a kolekce skleněných ozdob Paví sen, nebo si prohlédněte naše nápady na dekorace, které si vyrobíte sami.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení v Praze? Prohlédněte si připravované etapy oblíbených bytových projektů od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.