Bude pro vás vhodná rohová sedačka?

Rozhodli jste se pořídit si novou sedačku? Na jednu stranu vás jistě potěší, že máte skutečně široké možnosti výběru, na druhou stranu si možná budete lámat hlavu s tím, která bude tím nejlepším řešením s ohledem na váš prostor i vaše potřeby. Zvažujete rohovou sedačku? Co byste o ní měli vědět?

Rohové sedací soupravy

Rohové sedací soupravy jsou oblíbeným řešením s mnoha výhodami. Ovšem je třeba zvážit i jejich nevýhody a celkově si uvědomit, že se nehodí do každého prostoru. Určitě promyslete tento typ nábytku, máte-li malý pokoj. Zaplníte jím roh, který by jinak zůstal bez využití. Častěji se setkáte také s tím, že se dá rozebrat, díky čemuž nebudete mít problém dostat ho do bytu a obvykle nebývá složitá ani instalace. Budete spokojeni i s širokým výběrem nejrůznějších variant, ať už se to týká konstrukce, potahu, velikosti a dalších parametrů. Pokud bojujete s místem hodně, budou se vám líbit sedačky s úložným prostorem a vyberete-li si rozkládací nábytek, bez problému u vás přespí případná návštěva. Má rohová sedačka nějakou nevýhodu? Mohli bychom za ní považovat menší flexibilitu. Neumístíte ji, kamkoliv se vám zlíbí (rozhodnete-li se změnit původní umístění). Nedáte-li ji totiž do rohu, ale do prostoru, zabere zbytečně hodně místa, čímž se stírají její výhody.

Podle čeho ještě vybírat sedačku?

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv sedací soupravu, nevybírejte jen podle tvaru, ale zvažte i další parametry. Dbejte na to, aby konstrukce byla pevná a kvalitní. A co potah? Možnosti máte široké. Pěkně vypadají kožené výrobky. Ovšem pokud máte domácí zvíře, nebude pro vás nejvhodnější. Dále promyslete, zda by měla mít úložný prostor, možnost rozložit, cenu, umístění, počet lidí, kteří ji budou využívat atd. Sedací souprava je dominantou obývacího pokoje. Proto vybírejte pečlivě, abyste byli spokojeni po všech stránkách.

Publikováno: 29. 06. 2018

Kategorie: Interiér

Autor: Adam

Tagy: rohová sedací souprava