Skvělé tipy

Jak se vypořádat s odhlučněním domácnosti nebo kanceláře?

Problematika akustiky je velmi rozsáhlá. Podstatou vědního oboru je zkoumání vzniku, šíření a sluchového vnímání zvuku. Hovoříme-li o akustice v souvislosti s bydlením, pak většinou kvůli minimalizaci dozvuku, který způsobuje efekt „nádražní haly“. Na druhou stranu však určitá hladina dozvuku žádoucí je, protože právě díky němu můžeme vnímat prostor. Záleží také na hodnotách přicházejícího a odcházejícího zvuku. Pokud v současné době řešíte odhlučnění, přečtěte si následující tipy. Prozradíme vám, jak na to.

Odhlučnění hluku přicházejícího dovnitř

Chcete snížit hladinu zvuku, který přichází směrem do místnosti? K nejefektivnějším opatřením patří ani-hlukové systémy umístěné přímo u zdroje hluku. Jenomže ne vždy je to možné – zejména pak v případě, kdy je zdroji hluku nemáte přístup. Přesto lze bydlení odhlučnit montáží některého z odhlučňovacích systémů. Efektivní jsou např. desky z lisované pěny.

Odhlučnění vycházejícího hluku

Potřebujete místnost odhlučnit, protože se z ní line až příliš hlasitý zvuk do okolí? Dobrou volbou je lisovaná pěna s velkou zvukovou neprozvučností. Zakoupíte ji v různých tloušťkách (0,5 cm, 3 cm, 5 cm a 7 cm), přičemž nejtenčí varianta je vhodná k izolaci podlah. Ostatní lze použít k odhlučnění stropů a stěn.

Lisovanou pěnu můžete přilepit na stěnu a přerýt sádrokartonem. Další možností je tzv. sendvičové zdivo jako AM board. Skládá se z lisované pěny a dalších materiálů, které dobře absorbují zvuk. Seženete je u specializovaného výrobce Akustické Materiály s.r.o.

Odhlučnění bytu lze provést také pomocí absorpčních panelů, které sice nepohlcují zvuk v takové míře jako lisovaná pěna, ale oproti ní zlepšují akustiku interiéru. Navíc vypadají dobře a není nutné je překrývat dalšími vrstvami. Takové řešení představuje dobrý kompromis mezi odhlučněním a zlepšením akustiky.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné vchodové plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.