Jak oživit bydlení v duchu přímořského stylu?

Pokud milujete přímořskou atmosféru a rádi byste ji zahrnuli do svého domova, máme pro vás několik tipů a doporučení, jak oživit interiér v duchu přímořského stylu.

Barevná paleta

Při výběru barev se inspirujte barvami přírody - bílou, modrou a pískovou. Bílá barva evokuje čistotu a svěžest, modrá barva připomíná moře a písková barva evokuje pláže. Můžete také přidat akcentové barvy, jako například žlutou nebo červenou, které symbolizují slunce a rybářské lodě.

Textilie

Textilie jsou v interiéru v duchu přímořského stylu velmi důležité. Používejte látky s proužky, kotvami nebo rybářskými sítěmi. V ložnici můžete použít bílé povlečení a doplnit ho modrými polštáři s proužky. V obývacím pokoji můžete přidat pískově barevné závěsy nebo přehozy s kotvami.

Dekorace a doplňky

Dekorace jsou skvělým způsobem, jak přidat do interiéru přímořský styl. Použijte dekorace jako jsou malby rybářských lodí, mušle a korály, staré mapy nebo lampy ve tvaru lodního kormidla. Pokud chcete do interiéru přidat osobní dotek, můžete použít fotografie z dovolené na pláži nebo různé suvenýry, které jste si přivezli z vašich cest. Tematické doplňky jsou důležitou součástí přímořského stylu. Použijte zajímavé věci, jako jsou námořnické knihy, hudební nástroje, předměty z mořského skla nebo dřevěné skříňky. Použijte také květiny nebo rostliny, které působí svěže a přírodně.

Nábytek

V přímořském stylu se používají především světlé dřeviny, jako je bříza, dub nebo javor. Zvolte nábytek s hladkými, jednoduchými liniemi, který bude působit vzdušně a lehce. Můžete také použít nábytek ze syntetických materiálů, který bude snadno udržovatelný.

Publikováno: 19. 03. 2023

Kategorie: Interiér

Autor: Adam