Investiční zlato? Univerzální dárek pro každého

Dárky a dárečky všeho druhu nepatří jen pod stromeček nebo na oslavu narozenin. Dala by se vyjmenovat spousta příležitostí, které po vkusném a zároveň hodnotném daru doslova volají. Povýšení v práci, životní jubileum, ale třeba i čerstvý vysokoškolský titul. Pokud si s výběrem dárku nevíte rady, darujte investiční zlato.

Co je investiční zlato?

Investování do zlata je v posledních letech velmi populární, ale co si představit pod pojmem „investiční zlato“? Oproti zlata, do kterého lze investovat na burze, neztrácí kupní sílu a představuje ochranu investovaných prostředků před inflací. Může mít podobu slitků, ale také mincí či medailí. Cena se odvíjí od hmotnosti udávané v tzv. trojských uncích. Jedna trojská unce má cca 31,1 gramu. Podstatný rozdíl mezi investičním zlatem a zlatem, se kterým se obchoduje na burze, spočívá ve formě vlastnictví. Investiční zlato je o několik procent dražší, ale nabízí podstatnou výhodu – nakupující ho fyzicky vlastní, což eliminuje případné problémy investiční společnosti, u niž by držel zlato virtuálně.

Při jakých příležitostech zlato darovat?

Jednou z příležitostí, kdy je příjemné obdržet drahý kov, je svátek. V e-shopu zlate-mince.cz najdete krásné dárky pro může i ženy – například medailony, na nichž jsou vyobrazena znamení zvěrokruhu či jména. Pravdou je, že ve zlatém provedení nespadají do cenové kategorie typické pro dárky k svátku. Násobně levnější jsou medailony stříbrné. Draží dárky pro muže a ženy, tedy slitky a zlaté medailonky a mince, jsou jako stvořené k událostem jako výročí svatby. Anebo na počest promoce potomka, jako součást blahopřání za titul. Pokud se rozhodnete obdarovat zlatem šéfa či jinou osobu, ke které vás nepojí příbuzenský nebo jinak blízký vztah, můžete sáhnout po méně osobní variantě – zlaté cihličce. Cena tohoto oblíbeného artiklu se pohybuje od cca 1500 Kč až k částkám převyšujícím milion korun.

Publikováno: 19. 10. 2021

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam