Skvělé tipy

Nahlížení do katastru nemovitostí je díky GeoPasu mnohem komplexnější

Katastr nemovitostí České republiky je důležitým zdrojem informací pro všechny, kteří se zabývají transakcemi s nemovitostmi. Obsahuje podrobné informace o nemovitostech a jejich právním stavu, které jsou nezbytné pro uskutečnění jakékoli transakce související s nemovitostmi.

Katastr nemovitostí slouží také jako veřejný zdroj údajů o nemovitostech v České republice, včetně jejich popisu, soupisu, geometrického a polohového určení a zápisu práv. Katastr umožňuje nejen ověřit skutečné vlastníky nemovitostí, ale také jejich právní stav, jako jsou smluvní zástavní práva, soudcovská zástavní práva a věcná břemena k pozemkům.

Potřebné údaje ohledně každé nemovitosti či parcely se zapisují do dokumentu zvaného list vlastnictví (LV). Tento dokument je k dispozici online prostřednictvím online náhledu nebo ke stažení v plném rozsahu na webu. Tištěnou verzi lze získat na katastrálním úřadě nebo na Czech Pointu, a to za cenu 50 Kč/strana.

Katastrální mapa České republiky je neocenitelným nástrojem pro každého, kdo se podílí na transakcích s nemovitostmi, neboť poskytuje podrobné informace o nemovitosti a jejím právním stavu. Je spolehlivým zdrojem údajů pro soukromé i veřejné uživatele a zajišťuje správnost každé transakce s nemovitostmi.

V čem je lepší GeoPas.cz?

GeoPas.cz poskytuje komplexní přehled o nemovitostech v České republice kombinací veřejně dostupných informací z katastru nemovitostí s údaji z dalších portálů a zdrojů (např. katastrální území Týniště nad Orlicí). Propojuje datové vrstvy s územními celky a poskytuje podrobnosti, jako je pokrytí internetem, dostupnost bankomatů, hluk v životním prostředí, znečištění ovzduší, záplavová území, radonový index nebo zda na určité adrese sídlí firma.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné vchodové plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.