Hliníkové dveře a okna odolají i těžkým podmínkám

Stavíte nový dům, nebo jste se rozhodli pro rekonstrukci stávajícího bydlení? Zahrňte do svých plánů hliníkové dveře a okna. V článku se dozvíte, jaké má hliník výhody ve srovnání s plastem. Vlastníte-li rodinný dům, vezměte v úvahu i světlovody. Díky nim se dostane dovnitř více přirozeného denního světla.

Výhody hliníkových dveří a oken

Hliníková okna jsou skvělá už od pohledu. Jsou elegantnější než plastová, navíc je díky možnému barevnému tónování můžete vyladit se zbytkem domu podle vašeho vkusu. Hliník je odolný, ustojí nepříznivé podmínky jako jsou silné větry či bouřky. Také bezpečnost je díky hliníkovými rámy vyšší, zloděj nemá šanci dostat se dovnitř. Jmenované bonusy platí samozřejmě také pro hliníkové dveře. Určitou nevýhodou je pouze cena. Hliníkové systémy vycházejí dráž než plastové. Počáteční investice se však vyplatí, neboť jak už bylo zmíněno, životnost hliníku je mnohem delší.

Pusťte do domu sluneční světlo

Střešní světlíky a světlovody jsou typické spíše pro komerční prostory, kanceláře či haly, ale své místo mají také v rodinných domech. Jednoduše řečeno, jedná se o střešní okna. Do místnosti se díky nim dostane více přirozeného denního světla, což se pozitivně podepíše na produktivitě a elánu obyvatel domu.

Jak vybrat vhodnou firmu?

Firmu na realizaci hliníkových systémů volte úplně stejně, jako firmu na jiné druhy práce. Základní pravidlo říká: Buďte pečliví! Nepřijměte první nabídku, kterou najdete. Najděte si firem více, projděte si jejich webové stránky, zjistěte, jaké zkušenosti s nimi mají lidé ve vašem okolí nebo alespoň v internetových diskuzích. O kvalitě firmy napoví délka její existence, počet zhotovených projektů a také způsob jejího vystupování. Česká firma Pruniwerk se zabývá výrobou, dodávkou i montáží hliníkových oken, dveří, světlovodů a dalších činností v oblasti stavby a rekonstrukce domu.

Publikováno: 15. 07. 2019

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Adam