Hlídejte si ceny zlatých slitků. Ať nezaplatíte o tisíce korun navíc zbytečně

Nákup zlata zvládnete hravě přes internet. Věděli jste ale, odkud takové zlaté slitky pochází a že se cena za stejnou cihličku může u jednotlivých prodejců lišit? Pokud je to pro vás nová informace, rozhodně věnujte několik minut přečtení tohoto článku, kde se dozvíte více rad a zajímavostí o investičním zlatu.

Kupujte zlato s jasným původem

Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna. Jejich výrobcem totiž jsou převážně švýcarští producenti. Tyto společnosti zásobují kvalitním zlatem velkou část Evropy, ale i světa. Nákup těchto slitků však může být kvůli zahraničnímu původu o něco málo výhodný. Na druhou stranu nejde o nijak velké rozdíly.

Vybírejte zlaté slitky za nejlepší cenu

Větších cenových rozdílů za zlaté slitky si totiž můžete všimnout až přímo při procházení nabídek od českých prodejců. Jak říká Pavel Trtík z e-shopu zlate-mince.cz: „Slitek ze stejné rafinérie, stejné hmotnosti a stejné ryzosti by měl mít ve stejné prodejní lokalitě i stejnou prodejní cenu.“ V praxi to tak ale mnohdy nevypadá a cena zlata se liší klidně i o celých 10 procent. To je i při nákupu menšího objemu zlata poměrně podstatný rozdíl.

Pro zlato nikam nemusíte, protože ho objednáte z pohodlí domova

Aby byl nákup zlata opravdu výhodný, doporučuje se věnovat několik málo minut výběru toho správného produktu. Jakmile se vám to povede, je samotné objednání otázkou několika málo minut. Investiční zlato se běžně posílá v diskrétním a bezpečném balení, kdy je nutné, aby zásilka byla dostatečně pojištěná. A jestli si chcete zlato vybrat raději osobně, můžete navštívit některou specializovanou prodejnu.

Publikováno: 27. 11. 2021

Kategorie: Finance

Autor: Adam