Nevíte, kam s velkou televizí? Pořiďte si na ni špičkový držák

Technologický pokrok nezastavíme. Ostatně proč bychom měli? Moderní zařízení nám usnadňují a zpříjemňují každodenní život. Skvělým příkladem budiž moderní televize, které se, podobně jako telefony, chlubí přívlastkem „chytré“. Doby, kdy nám v obýváku dělala společnost zastaralá CRT obrazovka se zanedbatelnou úhlopříčkou, jsou naštěstí ty tam. Ve většině domácností se uhnízdily ploché obrazovky, které nabízí špičkový obraz a celou řadu atraktivních funkcí. Už dávno neslouží jen ke sledování televizních pořadů. Smart TV umožňuje brouzdání po internetu, hraní her, komunikaci přes Skype či sociální sítě a další aktivity, které jsme ještě relativně nedávno mohli provozovat jen na počítači. V dnešním článku se ale zaměříme na řešení problému, který může s pořízením velké televize nastat. Možná ho právě řešíte i vy – kam obrazovku s velkou úhlopříčkou umístit?

Na zdi je místa dost

Elektronika je stále levnější a právě to je důvod, proč se ploché televize s velkou úhlopříčkou masově rozšířili napříč většinou českých domácností. Jenomže co když pro svou televizi nemáte vhodné místo? Do vyhrazeného prostoru v obývací stěně, kde doposud dřímala starší a notně menší televize, se nový model nevejde. Budete si kvůli toho pořizovat nový nábytek? A co když se za nějaký čas rozhodnete televizi vyměnit za jinou a opět budete stát před podobným problém? Proč si to komplikovat – řešení je jednoduché a maximálně elegantní. Nepořizujte si kvůli velké televize nový nábytek a raději ji umístěte na televizní držák. Nebudete muset dělat jakékoliv kompromisy a obrazovku umístíte na libovolné místo. V současné době je na trhu nespočet držáků a vybrat ten pravý není tak snadné. Předpokládáme, že máte vysoké požadavky a spokojíte se jen s kvalitním, vysoce funkčním a elegantním modelem. Důležité je, aby měla vaše televize odpovídající standard VESA. Jde o horizontální a vertikální vzdálenost mezi otvory na držák, které se nachází na zadní straně televize. Výrobci ho udávají v milimetrech a je-li vzdálenost mezi otvory např. 200 mm, budete se muset poohlédnout po držáku se standardem VESA 200x200. Abychom vás inspirovali, vybrali jsme tři vysoce kvalitní televizní držáky. Možná, že některý z nich nakonec najde nový domov u vás.

Televizní držák NB SP400

drzak-tv-nb400 Pořídili jste si LCD nebo „plasmu“ s úhlopříčkou v rozmezí 32'' až 47''? Pokud jste za svou novou televizi utratili většinu úspor, nevadí. Televizní držák NB SP400 budiž důkazem toho, že i za málo peněz lze sehnat dostatečně kvalitní řešení. Polohovatelný držák vychází ze svého předchůdce NB SP1, který byl určen pro obrazovky s VESA standardem až 200x200. Model NB SP400 jde o krok dál a umožňuje přichycení televize se standardem VESA od 100x100 až po 400x400. A co byste o něm měli vědět? Maximální nosnost je 27,3 kg, vzdálenost od zdi 53 – 498 mm, natočení do stran +/- 90°, náklon +21°/ -10°a korekce rovina o 5°. Cena je víc než příjemná – pouhých 619 Kč včetně DPH.

Televizní držák NB SP500

SP500 ?? Máte doma ještě větší LCD nebo LED televizi? Konkrétně s úhlopříčkou od 32'' do 55''? Pak se vám bude hodit luxusní dvouramenný držák s modelovým označením NB SP500. I od tohoto typu můžete čekat perfektní vlastnosti jako možnost přisunutí ke zdi na vzdálenost 45 mm a odsunutí na 452 mm, náklon obrazovky, korekce do strana maximální nosnost 36 kg. Potěší vás také systém pro skryté vedení kabeláže, který vám pomůže ukrýt nevzhledné kabely. Pokud se vám model NB SP500 líbí, ale máte televizi s menší úhlopříčkou, nevadí – odpovídá-li VESA standardu, bude vhodný i pro ni. Aktuální cena je 1090 Kč včetně DPH.

Televizní držák NB SP600

drzak-tv-nb-sp600 Poslední model, který vám v rámci dnešního článku představíme, uspokojí i ty nejnáročnější diváky. Patříte mezi ně i vy a pořídili jste si obrazovku s úctyhodnou úhlopříčkou od 40'' až po 70''? Pak se vám bude hodit špičkový otočný a sklopný držák NB SP600 s maximální nosností až 45 kg. Co na tom, že má vaše televize problémy s nadváhou, tento model ji bez problémů udrží. Vlastnosti držáku NB SP600 jsou následující – minimální vzdálenost od zdi je 60 mm, maximální pak 500 mm. Designově propracovaný model umožňuje otáčení do stran až o 70°, náklon +5°/ -8° a podporuje VESA standard od 100x100 až po 600x400. Televizní držák NB SP600 je k mání za 1590 Kč a je vhodný i pro menší televize s odpovídajícím VESA standardem.

Kde špičkové držáky seženete za bezkonkurenční cenu?

Tak co na ně říkáte? Rozhodnete-li se pro pořízení televizního držáku, vydejte se pro něj ke specializovanému prodejci, který vám nabídne zboží v odpovídající kvalitě. My doporučujeme společnost Fiber Mounts s.r.o., která je autorizovaným distributorem pro Českou a Slovenskou republiku. Nakupovat můžete z pohodlí domova na www.drzakyastolky.cz. Veškeré zboží je skladem a vy ho budete mít doma od 24 do 48 hodin. Na držáky se vztahuje rozšířená pětiletá záruka, jakožto i na ostatní zboží. V e-shopu seženete také držáky na starší CRT televize, držáky na tablety, monitory a projektory, televizní stolky a další příbuzné příslušenství. Dalším důvodem, proč nakupovat právě u Fiber Mounts s.r.o., je kvalifikovaná zákaznická podpora, která vám ochotně pomůže s výběrem vhodného držáku. Můžete ji kontaktovat na infolince, a to od během pracovních dní od 7:00 do 15:00 na tel. čísle 733 701 897. Odpovědi na případné otázky však najdete také v sekci zajímavých článků přímo v e-shopu.

Publikováno: 17. 02. 2015

Kategorie: Elektronika

Autor: Adam

Tagy: držák na televizi | držáky na tv