Vybrat koupelnový nábytek není tak snadné. Především by měl...

Plánujete rekonstrukci koupelny? V tom případě vás čeká poměrně příjemná záležitost v podobě výběru koupelnového nábytku. Nabídka je široká a stoprocentně nakonec vyberete ten „správný“ koupelnový nábytek, který odpovídá vašim požadavkům na estetiku i funkčnost. Prozradíme vám, jaký by měl být co do kvality zpracování a na co si dát pozor. Chcete-li, aby vám koupelnový nábytek dobře sloužil, měl by být vyroben z vhodně zvolených materiálů. Co si pod tím představit? Koupelnové skříňky musí být odolné proti vlhkosti, jinak se s nimi můžete zanedlouho rozloučit.

Kterým materiálům nevadí vlhkost?

Velkou odolnost vůči vodě má PVC, tvrzené sklo, dřevotříska a MDF desky. Spolehnout se můžete i na dýhu, která budí luxusní dojem. Zejména v povrchové úpravě s vysokým leskem. Materiály získávají odolnost proti vodě povrchovým nátěrem s příměsí polyuretanu. Jsou odolnější proti vodní páře i oděru. Hustý a kvalitní nátěr udrží koupelnový nábytek v původním stavu a zabrání nežádoucí delaminaci okrajových částí. U kvalitního nábytku nedochází ani ke zpuchření. Pokud je povrchová úprava pouze z PVC, pravděpodobně příliš dlouho nevydrží.

A co dál?

Zároveň byste neměli podceňovat význam kvality kování a zakončení zásuvek. Vyžadujte doživotní trvanlivost a zeptejte se na způsob upevnění k materiálu. Klíčová je i spodní část posuvných systémů a zásuvek – měla by se otevírat lehce a nezasekávat se. V praxi nejspíše narazíte na standardní zásuvkové kolejnicové systémy s plynulým dovíráním. O úroveň výše jsou výsuvné konstrukce s ložiskovým posuvem. Nezapomeňte si vše dobře vyměřit a zvolit optimální výšku umyvadlové skříňky a ostatních prvků. Pokud vaše volba padla na závěsný systém, pravděpodobně budete muset dokoupit soklové desky nebo podstavec.

Publikováno: 15. 06. 2016

Kategorie: Interiér

Autor: Adam

Tagy: jak vybrat koupelnový nábytek