Interiér

Vybrat koupelnový nábytek není tak snadné. Především by měl…

Plánujete rekonstrukci koupelny? V tom případě vás čeká poměrně příjemná záležitost v podobě výběru koupelnového nábytku. Nabídka je široká a stoprocentně nakonec vyberete ten „správný“ koupelnový nábytek, který odpovídá vašim požadavkům na estetiku i funkčnost. Prozradíme vám, jaký by měl být co do kvality zpracování a na co si dát pozor.

Chcete-li, aby vám koupelnový nábytek dobře sloužil, měl by být vyroben z vhodně zvolených materiálů. Co si pod tím představit? Koupelnové skříňky musí být odolné proti vlhkosti, jinak se s nimi můžete zanedlouho rozloučit.

Kterým materiálům nevadí vlhkost?

Velkou odolnost vůči vodě má PVC, tvrzené sklo, dřevotříska a MDF desky. Spolehnout se můžete i na dýhu, která budí luxusní dojem. Zejména v povrchové úpravě s vysokým leskem.

Materiály získávají odolnost proti vodě povrchovým nátěrem s příměsí polyuretanu. Jsou odolnější proti vodní páře i oděru. Hustý a kvalitní nátěr udrží koupelnový nábytek v původním stavu a zabrání nežádoucí delaminaci okrajových částí. U kvalitního nábytku nedochází ani ke zpuchření. Pokud je povrchová úprava pouze z PVC, pravděpodobně příliš dlouho nevydrží.

A co dál?

Zároveň byste neměli podceňovat význam kvality kování a zakončení zásuvek. Vyžadujte doživotní trvanlivost a zeptejte se na způsob upevnění k materiálu. Klíčová je i spodní část posuvných systémů a zásuvek – měla by se otevírat lehce a nezasekávat se. V praxi nejspíše narazíte na standardní zásuvkové kolejnicové systémy s plynulým dovíráním. O úroveň výše jsou výsuvné konstrukce s ložiskovým posuvem.

Nezapomeňte si vše dobře vyměřit a zvolit optimální výšku umyvadlové skříňky a ostatních prvků. Pokud vaše volba padla na závěsný systém, pravděpodobně budete muset dokoupit soklové desky nebo podstavec.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.