Interiér

Vybrat koupelnový nábytek není tak snadné. Především by měl…

Plánujete rekonstrukci koupelny? V tom případě vás čeká poměrně příjemná záležitost v podobě výběru koupelnového nábytku. Nabídka je široká a stoprocentně nakonec vyberete ten „správný“ koupelnový nábytek, který odpovídá vašim požadavkům na estetiku i funkčnost. Prozradíme vám, jaký by měl být co do kvality zpracování a na co si dát pozor.

Chcete-li, aby vám koupelnový nábytek dobře sloužil, měl by být vyroben z vhodně zvolených materiálů. Co si pod tím představit? Koupelnové skříňky musí být odolné proti vlhkosti, jinak se s nimi můžete zanedlouho rozloučit.

Kterým materiálům nevadí vlhkost?

Velkou odolnost vůči vodě má PVC, tvrzené sklo, dřevotříska a MDF desky. Spolehnout se můžete i na dýhu, která budí luxusní dojem. Zejména v povrchové úpravě s vysokým leskem.

Materiály získávají odolnost proti vodě povrchovým nátěrem s příměsí polyuretanu. Jsou odolnější proti vodní páře i oděru. Hustý a kvalitní nátěr udrží koupelnový nábytek v původním stavu a zabrání nežádoucí delaminaci okrajových částí. U kvalitního nábytku nedochází ani ke zpuchření. Pokud je povrchová úprava pouze z PVC, pravděpodobně příliš dlouho nevydrží.

A co dál?

Zároveň byste neměli podceňovat význam kvality kování a zakončení zásuvek. Vyžadujte doživotní trvanlivost a zeptejte se na způsob upevnění k materiálu. Klíčová je i spodní část posuvných systémů a zásuvek – měla by se otevírat lehce a nezasekávat se. V praxi nejspíše narazíte na standardní zásuvkové kolejnicové systémy s plynulým dovíráním. O úroveň výše jsou výsuvné konstrukce s ložiskovým posuvem.

Nezapomeňte si vše dobře vyměřit a zvolit optimální výšku umyvadlové skříňky a ostatních prvků. Pokud vaše volba padla na závěsný systém, pravděpodobně budete muset dokoupit soklové desky nebo podstavec.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.