4 skvělé tipy, jak ušetřit při zařizování bydlení

Zařizování bytu zvládnete i s omezeným rozpočtem. A budete-li se držet následujících tipů, pravděpodobně se nebudete muset uchylovat k velkým kompromisům. Přečtěte si nejlepší způsoby, jak ušetřit balík, a přitom se příliš neomezovat.

1. Přemýšlejte a plánujte

Zařizování domácnosti není radno uspěchat. Je přirozené, že chcete akci vyřídit co nejdříve a nemuset na ni myslet déle, než je bezpodmínečně nutné – přesto si pokud možno dejte na čas a vše si v klidu promyslete. Uděláte-li si ucelenou představu o tom, co skutečně potřebujete, vyhnete se zjištění, že jste utratili spoustu peněz za zbytečnosti nebo věci, které neodpovídají vašim původním představám. Navíc – mnoho důležitých věcí seženete levněji v akcích, ale na ty si mnohdy musíte počkat.

2. Používejte slevové kódy a kupony

E-shopy vábí zákazníky na slevy, které je hřích nevyužít. Ale které to právě jsou? Zaregistrujte se na portálu KuponSlevovy.cz a budete mít dokonalý přehled o tom, co se kde šustne. Jednoduše si prohlédnete kategorii, jež vás zajímá nebo do vyhledávání napíšete název e-shopu – například Sconto.cz sleva apod. Poté se „prokliknete“ do internetového obchodu a nakoupíte tak, jak jste zvyklí. Nic složitého v tom nehledejte. Budete-li slevové kupony využívat pravidelně, ušetříte tisíce až desítky tisíc korun.

3. Hledejte nejlepší poměr ceny a požadovaných vlastností

S neomezeným rozpočtem je rozhodování snadné. Zkrátka sáhnete po tom, co je nejlepší nebo se vám nejvíce líbí. Ale když je peněz méně? Pak musíte najít ideální poměr ceny a požadovaných vlastností. Příklad z praxe: namísto komody z masivu vezmete levnější z dýhy. Vypadá dobře, vydrží dlouho a udělá vám dobrou službu.

4. Pořizujte si věci, které spoří a recyklujte

Ušetřit se dá všelijak, a to nejen při nákupu. Především u spotřebičů se zamyslete i nad provozními náklady a raději si připlaťte za výrobky, které vás v budoucnu nebudou výrazně finančně zatěžovat. Stejně tak jsou dobrou volbou úsporné vodovodní baterie, sprcha namísto vany apod. Rada na závěr zní: Než něco vyhodíte, zamyslete se nad tím, zda pro danou věc přeci jen nemáte využití. Třeba ve vaší domácnosti přeci jen zastane nějakou funkci a ušetří vám pár korun k dobru.

Publikováno: 08. 02. 2020

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Adam