Skvělé tipy

4 skvělé tipy, jak ušetřit při zařizování bydlení

Zařizování bytu zvládnete i s omezeným rozpočtem. A budete-li se držet následujících tipů, pravděpodobně se nebudete muset uchylovat k velkým kompromisům. Přečtěte si nejlepší způsoby, jak ušetřit balík, a přitom se příliš neomezovat.

1. Přemýšlejte a plánujte

Zařizování domácnosti není radno uspěchat. Je přirozené, že chcete akci vyřídit co nejdříve a nemuset na ni myslet déle, než je bezpodmínečně nutné – přesto si pokud možno dejte na čas a vše si v klidu promyslete. Uděláte-li si ucelenou představu o tom, co skutečně potřebujete, vyhnete se zjištění, že jste utratili spoustu peněz za zbytečnosti nebo věci, které neodpovídají vašim původním představám. Navíc – mnoho důležitých věcí seženete levněji v akcích, ale na ty si mnohdy musíte počkat.

2. Používejte slevové kódy a kupony

E-shopy vábí zákazníky na slevy, které je hřích nevyužít. Ale které to právě jsou? Zaregistrujte se na portálu KuponSlevovy.cz a budete mít dokonalý přehled o tom, co se kde šustne. Jednoduše si prohlédnete kategorii, jež vás zajímá nebo do vyhledávání napíšete název e-shopu – například Sconto.cz sleva apod. Poté se „prokliknete“ do internetového obchodu a nakoupíte tak, jak jste zvyklí. Nic složitého v tom nehledejte. Budete-li slevové kupony využívat pravidelně, ušetříte tisíce až desítky tisíc korun.

3. Hledejte nejlepší poměr ceny a požadovaných vlastností

S neomezeným rozpočtem je rozhodování snadné. Zkrátka sáhnete po tom, co je nejlepší nebo se vám nejvíce líbí. Ale když je peněz méně? Pak musíte najít ideální poměr ceny a požadovaných vlastností. Příklad z praxe: namísto komody z masivu vezmete levnější z dýhy. Vypadá dobře, vydrží dlouho a udělá vám dobrou službu.

4. Pořizujte si věci, které spoří a recyklujte

Ušetřit se dá všelijak, a to nejen při nákupu. Především u spotřebičů se zamyslete i nad provozními náklady a raději si připlaťte za výrobky, které vás v budoucnu nebudou výrazně finančně zatěžovat. Stejně tak jsou dobrou volbou úsporné vodovodní baterie, sprcha namísto vany apod.

Rada na závěr zní: Než něco vyhodíte, zamyslete se nad tím, zda pro danou věc přeci jen nemáte využití. Třeba ve vaší domácnosti přeci jen zastane nějakou funkci a ušetří vám pár korun k dobru.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.