Reality

DELTA představila rezidenční projekt bydlení s mottem SPOLU ŽÍT A SPOLEČNĚ PROŽÍT

„Promyšlený koncept bydlení s přidanou hodnotou, to je naše vize a specifické know how, které se snažíme z Rakouska přenést do bytové a rezidenční výstavby také v Čechách na Slovensku.“ Těmito slovy uvedl představení projektu bytového domu Traviatagasse Erik Štefanovič, jednatel DELTA Česká republika, jež byla generální projektant tohoto promyšleného projektu rezidenčního bydlení.

Toto nelehké poslání si předsevzala DELTA, jež aktivně pracovala v roli architekta, generálního projektanta či projektového manažera na plánování a realizaci mnoha projektů bytových domů, jako jsou Althan Park ve Vídni, bytový dům Schichtgründe Vídeň, jehož projekce probíhala od roku 2016 do 2018 a měl by se dočkat kolaudace již letos na jaře. Také nízkoenergetická výstavba vícegeneračního bydlení celé nové čtvrti s názvem Dům pro život v Aspernu stojí za zmínku.

Bytový dům Traviatagasse se nachází ve 23. okrese ve Vídni. DELTA spolu s developerem ÖVW a architektonickým studiem AllesWirdGut Architects vyhráli předchozí tendr developerů o obytný dům s konceptem vícegeneračního bydlení. Architekti AllesWirdGut převzali architekturu projektu, krajinnou architekturu a open space plánování. DELTA byla zodpovědná za činnosti generálního projektanta se všemi specializovanými disciplínami, jako jsou technologie a statika budov, požární ochrana, fyzika a domovní technika budov, jakož i projektový management, řízení a kontrola nákladů a místní stavební dozor.

Bytový dům Traviatagasse zahrnuje celkem 201 bytových jednotek. Zhruba třetina z nich jsou inteligentní, označované jako SMART bydlení. Typickým znakem jsou například velké stěnové plochy bez sloupů, jež umožňují vysoký stupeň flexibility při rozdělení velikostí bytů a umístění stěn v průběhu celého životního cyklu budovy. Výstavba tohoto bytového domu byla realizována v souladu se standardem sociálního nízkonákladového bydlení, a přesto se honosí vysoce kvalitní architekturou, jež je obzvláště nákladově pro provoz efektivní.

Součástí bytových domů je také mateřská škola pro nejmenší. Architekti a projektanti rovněž neopomněli starší děti a Traviatagasse nabízí také místo, které slouží jako místo setkávání mladých lidí z této oblasti. K dispozici je dětem rovněž zvukotěsná klubovna pro mladé a společenské místnosti umístěné přímo v centru dění. Toto centrum tvoří střed a zároveň volný prostor připomínající náměstí, kolem kterého jsou uspořádány všechny čtyři bytové domy. Prostorná společenská místnost nabízí také možnost společné přípravy jídla, hrací prostor pro malé děti, myčku, ale třeba i řemeslnou dílnu pro společnou práci nejlépe více generací včetně knihovny. DELTA je hrdá na sociální udržitelnost a podporu vícegeneračních prvků tohoto rezidenčního projektu. O implementaci konceptu vícegeneračního bydlení se stará místní diakonie.

V čem je projekt výjimečný?

  • Rozsáhlá nabídka prostor pro komunitní aktivity
  • Bytové jednotky pro mladé uprchlíky
  • Stěny bez sloupů umožňující velkou variabilitu prostoru při rozdělování velikostí bytů ve fázi plánování, ale také po celý životní cyklus
  • Vícegenerační koncept bydlení, jehož realizaci koordinuje místní diakonie

Detaily o tomto bytovém projektu Vám názorně představí následující video.

Závěrem slovo jednatele DELTA Česká republika, který potvrdil, že v uplynulém roce se stanovené cíle podařilo naplnit a DELTA se již aktivně zapojila do projektů bytové výstavby v Čechách i na Slovensku. Prvním příkladem může být koordinace projektu a kontrola nákladů bytového domu HAGIBOR v Praze 10 – domy ALFA a BETA. Rovněž se rýsuje další projekt z oblasti rezidenčního bydlení v Bratislavě, který jistě přinese nové výzvy, uvedl závěrem Erik Štefanovič.

Foto: Herta Hurnaus

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.