Stavební materiály

Co jsou to WPC prkna? Použijte je na realizaci terasy

Pokud máte dostatečně prostornou zahradu, potom byste měli přemýšlet i nad vybudováním terasy, která představuje jakýsi plynulý přechod mezi interiérem a exteriérem. Předtím, než se vůbec pustíte do práce, byste si měli zjistit, jaké materiály jsou v současné době k dispozici, abyste neprohloupili.

V případě, že hledáte alternativu k přírodnímu dřevu, potom jsou WPC prkna ideální volbou, protože jsou pevné, odolné a šetrné k životnímu prostředí. V podstatě se jedná o dřevoplast, tedy kombinaci polymeru a dřeva.

Výhody WPC prken

V první řadě vás nadchne skutečnost, že terasová prkna z WPC jsou odolná proti termitům i vodě, a tím pádem nedochází ke korozi a hnilobě. Potěší vás poměrně jednoduchá údržba, protože prkna nevyžadují natírání, moření a olejování, jako je tomu u klasického dřeva. WPC prkna jsou vhodná pro realizaci jakkoliv velké terasy.

Jestliže je vaším snem dřevěná terasa, tak se nemusíte výsledku obávat, protože WPC prkna jako dřevo opravdu vypadají, ovšem přináší s sebou spoustu praktických benefitů. Jelikož se jedná o výrobek na bázi polymeru, je samozhášivý, tudíž při kontaktu s ohněm se nezapálí.

V neposlední řadě je nezbytné podotknout, že je materiál šetrný k životnímu prostředí, neboť neobsahuje formaldehyd, olovo, metanol a další nebezpečné chemické látky. Pokládka je jednoduchá, a tak si terasu vytvoříte klidně sami. Stačí si pořídit vhodné vybavení.

WPC prkna nehnijí, nepraskají a nekroutí se

Dřevoplast je vskutku efektivní materiál, do něhož se vyplatí investovat, navíc i v dnešní době, kdy ceny dřeva neúprosně rostou. WPC palubkám nevadí slunce, takže se nemusíte obávat nenávratného zničení.

Terasa se stane místem, kde budete trávit volný čas se svou rodinou i přáteli, takže myslete na to, aby byl výsledek stoprocentní.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné vchodové plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.