Co jsou to WPC prkna? Použijte je na realizaci terasy

Pokud máte dostatečně prostornou zahradu, potom byste měli přemýšlet i nad vybudováním terasy, která představuje jakýsi plynulý přechod mezi interiérem a exteriérem. Předtím, než se vůbec pustíte do práce, byste si měli zjistit, jaké materiály jsou v současné době k dispozici, abyste neprohloupili. V případě, že hledáte alternativu k přírodnímu dřevu, potom jsou WPC prkna ideální volbou, protože jsou pevné, odolné a šetrné k životnímu prostředí. V podstatě se jedná o dřevoplast, tedy kombinaci polymeru a dřeva.

Výhody WPC prken

V první řadě vás nadchne skutečnost, že terasová prkna z WPC jsou odolná proti termitům i vodě, a tím pádem nedochází ke korozi a hnilobě. Potěší vás poměrně jednoduchá údržba, protože prkna nevyžadují natírání, moření a olejování, jako je tomu u klasického dřeva. WPC prkna jsou vhodná pro realizaci jakkoliv velké terasy. Jestliže je vaším snem dřevěná terasa, tak se nemusíte výsledku obávat, protože WPC prkna jako dřevo opravdu vypadají, ovšem přináší s sebou spoustu praktických benefitů. Jelikož se jedná o výrobek na bázi polymeru, je samozhášivý, tudíž při kontaktu s ohněm se nezapálí. V neposlední řadě je nezbytné podotknout, že je materiál šetrný k životnímu prostředí, neboť neobsahuje formaldehyd, olovo, metanol a další nebezpečné chemické látky. Pokládka je jednoduchá, a tak si terasu vytvoříte klidně sami. Stačí si pořídit vhodné vybavení.

WPC prkna nehnijí, nepraskají a nekroutí se

Dřevoplast je vskutku efektivní materiál, do něhož se vyplatí investovat, navíc i v dnešní době, kdy ceny dřeva neúprosně rostou. WPC palubkám nevadí slunce, takže se nemusíte obávat nenávratného zničení. Terasa se stane místem, kde budete trávit volný čas se svou rodinou i přáteli, takže myslete na to, aby byl výsledek stoprocentní.

Publikováno: 23. 05. 2022

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Adam