Práce realitního makléře: Co byste o ní měli vědět, než začnete?

Nebaví vás stávající zaměstnání, ale nemáte dostatečnou praxi, která je zapotřebí k výkonu většiny dobře placených profesí? Pokud si chcete vydělat částku adekvátní vynaloženému úsilí a nebojíte se výzev, mohla by vás bavit práce realitního makléře. Žádné speciální vzdělání nepotřebujete, vše se naučíte „za běhu“. Ale než se rozhodnete, udělejte si o populární profesi jasnější představu.

Proč je práce v realitách tak populární?

Představte si, že se nebudete muset řídit pevnou pracovní dobou a nastavíte si pracovní plán dle svého uvážení. Jedním z největším lákadel je nezávislost a časová svoboda. Ovšem pozor – neznamená to, že by se makléři celý den váleli na pohovce. Ti nejúspěšnější naopak tráví prací spoustu času. Realitní makléř práce je různorodá, a tedy ideální pro každého, kdo nesnáší stereotyp. Náplň práce spočívá v jednání s klienty, ale také v administrativě a týmové práci s kolegy. Část pracovní doby strávíte v terénu, část v kanceláři. V každém případě budete řešit různé situace a setkáte se s mnoha zajímavými lidmi.

Opravdu nepotřebujete žádné vzdělání?

Realitní makléř není nevzdělanec. Naopak by se měl neustále vzdělávat (např. v legislativě) a sledovat trendy, které souvisí s realitním trhem. Na druhou stranu jde o povolání s takřka „nulovými“ vstupními požadavky. Dobrým makléřem se může stát vysokoškolák i maminka na mateřské, která nestihla maturitu. Mnohem důležitější jsou tzv. soft skills.

Kolik si může realiťák vydělat?

A teď to „nejdůležitější“. Jak vysoký je plat realitního makléře? Budete-li frázi „realitní makléř plat“ googlovat, najdete různé výsledky. Vysvětlení je nasnadě: makléř si může vydělat několik tisíc, ale i více než sto tisíc korun měsíčně. Výše odměny závisí na schopnostech, úsilí a vytrvalosti (obvykle trvá, než si makléř vybuduje síť kontaktů). Pořád vás práce realitního makléře láká? Pak není nic jednoduššího, než se připojit k týmu zkušených odborníků z pražské kanceláře RE/MAX Nova a začít!

Publikováno: 05. 01. 2019

Kategorie: Reality

Autor: Adam

Tagy: realitní makléř plat | realitní makléř práce