Reality

Práce realitního makléře: Co byste o ní měli vědět, než začnete?

Nebaví vás stávající zaměstnání, ale nemáte dostatečnou praxi, která je zapotřebí k výkonu většiny dobře placených profesí? Pokud si chcete vydělat částku adekvátní vynaloženému úsilí a nebojíte se výzev, mohla by vás bavit práce realitního makléře. Žádné speciální vzdělání nepotřebujete, vše se naučíte „za běhu“. Ale než se rozhodnete, udělejte si o populární profesi jasnější představu.

Proč je práce v realitách tak populární?

Představte si, že se nebudete muset řídit pevnou pracovní dobou a nastavíte si pracovní plán dle svého uvážení. Jedním z největším lákadel je nezávislost a časová svoboda. Ovšem pozor – neznamená to, že by se makléři celý den váleli na pohovce. Ti nejúspěšnější naopak tráví prací spoustu času.

Realitní makléř práce je různorodá, a tedy ideální pro každého, kdo nesnáší stereotyp. Náplň práce spočívá v jednání s klienty, ale také v administrativě a týmové práci s kolegy. Část pracovní doby strávíte v terénu, část v kanceláři. V každém případě budete řešit různé situace a setkáte se s mnoha zajímavými lidmi.

Opravdu nepotřebujete žádné vzdělání?

Realitní makléř není nevzdělanec. Naopak by se měl neustále vzdělávat (např. v legislativě) a sledovat trendy, které souvisí s realitním trhem. Na druhou stranu jde o povolání s takřka „nulovými“ vstupními požadavky. Dobrým makléřem se může stát vysokoškolák i maminka na mateřské, která nestihla maturitu. Mnohem důležitější jsou tzv. soft skills.

Kolik si může realiťák vydělat?

A teď to „nejdůležitější“. Jak vysoký je plat realitního makléře? Budete-li frázi „realitní makléř plat“ googlovat, najdete různé výsledky. Vysvětlení je nasnadě: makléř si může vydělat několik tisíc, ale i více než sto tisíc korun měsíčně. Výše odměny závisí na schopnostech, úsilí a vytrvalosti (obvykle trvá, než si makléř vybuduje síť kontaktů).

Pořád vás práce realitního makléře láká? Pak není nic jednoduššího, než se připojit k týmu zkušených odborníků z pražské kanceláře RE/MAX Nova a začít!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení v Praze? Prohlédněte si připravované etapy oblíbených bytových projektů od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.