Energie

4 hlavní důvody, proč si do byt pořídit rekuperaci vzduchu

V posledních dvou letech vnímáme význam hygienicky čisté domácnosti mnohem intenzivněji než v minulosti. Může za to pandemie koronaviru a zvýšené riziko infekce. Alarmující je fakt že v domácím prostředí vdechujeme do plic mnohonásobně více nečistot než venku. Řešením může být řízené větrání neboli rekuperace. Na jakém principu funguje a jaké konkrétní výhody nabízí?

Rekuperace vzduchu je…

Rekuperací označujeme zpětné získávání tepla pomocí rekuperační jednotky. Princip rekuperace je jednoduchý, leč geniální. Zařízení zajišťuje přenos tepla z odváděného vzduchu do přiváděného vzduchu, čímž minimalizuje tepelné ztráty. Řešení je vhodné především pro vzduchotěsnou pasivní stavbu, nicméně uplatnění samozřejmě nachází i v jiných typech domů.

1. Nepřetržitý přísun čerstvého vzduchu

Čerstvý vzduch je alfou a omegou pevného zdraví. Bez něj pociťujeme únavu a dostavuje se i bolest hlavy. Díky rekuperace do bytu zajistíte non-stop výměnu vydýchaného vzduchu za čerstvý, a to bez ohledu na to, jestli se v okolí vašeho domu práší.

2. Úspora za vytápění

Ceny energií jsou horkým tématem dnešních dní. Ale není řešením nevětrat. Pomocí rekuperace do domu můžete šetřit zdraví, aniž by peněženka krvácela. Za vytápění ušetříte až 40 % z celkových nákladů.

3. Bez škodlivých mikroorganismů

Nedílnou součástí kvalitní rekuperace vzduchu do bytu či domu jsou i kvalitní filtry. Ty efektivně eliminují většinu virů z venkovního prostředí. Samotná rekuperace navíc průběžně snižuje nadměrnou vlhkost, která je živnou půdou pro množení plísní a bakterií.

4. Příjemná teplota po celý rok

Až si pořídíte rekuperaci, nebudete se muset zabývat otravným větráním. Bez ohledu na to, jaké je venku počasí či roční období, budete u sebe doma dýchat čerstvý a čistý vzduch.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.