Interiér

Chuť, vůni a vzhled vařeného jídla v kuchyni ovlivňuje i osvětlení

Kuchařský um spolu se zkušenostmi a radami předanými od maminek a babiček se z valné míry podepisují na výsledném jídle, které je v kuchyni uvařeno. Jistě, existují přísady, koření a bylinky, jež dotvářejí především voňavý a chuťový efekt. Ovšem k čemu nám bude výtečná chuť jídla, které vypadá, jak kdyby jej někdo už přežvýkal? Pro získání perfektního barevného vyvážení servírovaných jídel samozřejmě potřebujete jistou dávku fantazie i kuchařské dovednosti, ty je ale potřeba vyladit důležitým činitelem – vhodným osvětlením.

Světlo nad pracovní plochou je důležitější než kuchyňský lustr

Pod pojmem osvětlení kuchyně si mnozí vybaví velký lustr, ze kterého se rovnoměrně line světlo po celé místnosti – kuchyni samotné, případně propojené s jídelnou. Existují bodová světla, jež nám především v členitých prostorách a místnostech větších rozměrů nasměrují pruhy světla na konkrétní pracovní, případně stravovací místa. To je samozřejmé. Ovšem nesmí se zapomínat na pracovní desku, již by měla osvětlovat kuchyňská svítidla tak, aby kuchaři a hospodyňky měli výborně osvětlenou plochu na krájení, vaření, míchání a ochutnávání.

Nezapomeňte prosvětlit profesionální kuchyň, jídla budou lépe vypadat a šmakovat

Svítidla patří do každé domácí kuchyně, nemělo by se zapomínat ani na světla v profesionálních provozech. Velké kuchyňské plochy, kde pracuje více kuchařů, si zaslouží mít jednotlivá kuchyňská svítidla nad každým kouskem pracoviště. Přípravna, kde se loupou brambory, drtí česnek, očišťuje zelenina, má mít svoje kuchyňské osvětlení. Dále prostor, ve kterém kuchaři krájí maso, zeleninu, si zaslouží svoji lampu. Nezapomínejme ani na místa s troubami, hořáky, mikrovlnkami a dalšími spotřebiči. Osvětlení takových prostorů je třeba před konečným servírováním jídel strávníkům a hostům. Bez patřičného osvětlení kuchyně bude jídlo připravováno téměř naslepo, tedy s nevábným efektem.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení v Praze? Prohlédněte si připravované etapy oblíbených bytových projektů od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.