Finance

Cena zlata stoupá. Je čas investovat, nebo prodávat?

Každá ekonomická krize s sebou přináší určitý stereotyp. V souvislosti s drahými kovy jde o zvýšený zájem ze strany investorů, kteří hledají bezpečný přístav. V případě koronavirové pandemie, jež se dotkla většiny oblastí ekonomické sféry, se sice cena zlata krátkodobě propadla, ale poté začala poměrně strmě stoupat a nic nenasvědčuje tomu, že se trend v budoucích týdnech změní. Co to znamená pro majitele investičních kovů a potenciální zájemce o zajímavou investici?

O tom, že česká ekonomika stojí na prahu ochlazení, se spekulovalo ještě před krizí. Lidé s dostatečným know-how a předvídavostí se na konec zlatých časů připravili v předstihu a nakoupili drahé kovy za výrazně nižší ceny, než za jaké jsou k dostání nyní. Zlato i ostatní komodity ze skupiny drahých kovů vždy plnily funkci uchovatele hodnot v nejistých dobách a nejinak je tomu i nyní. Zatímco ceny ropy a akcií šly strmě dolů, majitelé slitků a mincí mohou v klidu spát.

Ceny drahých kovů budou nadále růst

Jakkoliv se v prvních týdnech koronakrize zdálo, že cena zlata dělá naprostý opak od původního očekávání, následný vývoj investory uklidnil. Vrátila se do normálu a podle analytiků není jediný důvod k obavám z poklesu. Zájemci o zajímavé zhodnocení finančních prostředků tak stále mají šanci, kterou by neměli propásnout.

Na druhé straně barikády stojí investoři, kteří do drahých kovů investovali v době před zdražováním. Ti, již se v důsledku vládních restrikcí dostali do špatné finanční situace, mají nyní jedinečnou šanci investiční zlato, stříbro, platinu či paládium prodat za velmi atraktivní ceny.

Kde nyní zlato výhodně prodat?

Výkup zlata lze realizovat například ve specializovaném obchodě v Obecním domě v Praze. Společnost Zlaté mince – Numismatika vykupuje slitky a mince i od prodejců, jejichž produkty nemá v nabídce. Na své si tak přijdou i majitelé investičních drahých kovů již neexistujících značek. Konkrétně se může jednat o Agosi, Credit Suisse, Degussa, Johnson & Matthey, Heimerle + Meule., Heraeus Hanau, Metalor, Pert Mint, Rand Rafinery, Royal Canadian Mint, Sempsa, Umicore, Valcambi, UBS.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.