Pro kutily

Svěrák nad zlato

Svěráky jsou neodmyslitelnou součástí každé dílny, profesionální i té maličké domácí. Upevnit si opracovávaný materiál do svěráku je velice jednoduché, rychlé a rozhodně praktické. Jsou to vlastně jakési dvě další ruce navíc, a k tomu s ohromně pevným stiskem. Když potřebujete na něčem pracovat, stačí upevnit do svěráku a máte obě ruce volné. Práce se tak daří daleko lépe.

Ačkoli se to nezdá, i mezi svěráky jsou rozdíly a existuje jich celá řada. Zmiňme ty poměrně známé a všeobecně rozšířené. Jde například o strojní svěrák anebo svěrák pod vrtačku. Svěráky pod stojanové vrtačky se používají pro přesné obrábění materiálu. Oblíbený je i stolní svěrák anebo svěrák york. Stolní svěrák umožňuje přimontovat toto nářadí přímo na pracovní desku stolu. Má otočnou základnu, kterou je ale možno podle potřeby zablokovat.

Typů svěráků je ale daleko víc. Třeba malé svěráčky vhodné pro modeláře nebo opracovávání jiných maličkých předmětů. Při výběru svěráku je rozhodně potřeba dbát především na kvalitu čelistí – nejdůležitější součásti svěráku. Podcenit by se neměl ani vnitřní závit a samotné litinové tělo.

Každopádně svěrák, nebo třeba i několik svěráků ve vaší dílně chybět nesmí. Přidržovat si opracovávaný výrobek mezi koleny už dávno neletí. Navíc mezi koleny ani stiskem ruky nikdy nevyvinete takové upevnění, jaké vám nabízejí právě svěráky. A připomeňme, že je to zboží levné, investovat do něj se rozhodně vyplatí. Až budete vybírat ten pro vás nejvhodnější svěrák, přečtěte si o každém typu podrobné informace. Anebo se přímo zeptejte odborníku, rádi vám při nákupu poradí.

Svěráky všech možných typů se dají zakoupit na eshopu „Exteobchod.cz“, nebo přímo na adrese prodejny: Brno – Horní Heršpice, Železná 16a.

Štítky

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.