Záclony nejsou out, ale musíte je umět vybrat. Na co si dát pozor?

Máte pocit, že vašemu bydlení „něco“ chybí? Důkladně se rozhlédněte kolem sebe a upřete zrak na okna. Není vhodná doba na výměnu archaicky vyhlížejících záclon za nové? A pokud jste na ně při zařizování interiéru zapomněli úplně, dejte jim šanci. Moderní záclony sluší téměř každému bydlení - stačí dodržet několik základních pravidel.

Jakou barvu?

Naprosto zásadním kritériem je barva. Klasiku reprezentuje bíla a platí, že s ní nemůžete nic pokazit. Na druhou stranu někdy není od věci zaexperimentovat a vsadit na záclony v nápaditějším provedení. Důležité je, aby nebyly ve velkém kontrastu s barvou stěn a zařízením. A raději upusťte od extrémně křiklavých vzorů, působí kýčovitě a rušivě.

Jaké rozměry?

Pohled na jinak krásné záclony, ovšem s absolutně špatnými rozměry, budí - slušně řečeno – rozpaky. Držte se nepsaného pravidla, podle kterého by měly záclony přesahovat v šířce min. o 20 cm. A co se týče délky, určitě by měly být o něco delší než délka okna. Pozor – význam hraje také způsob zavěšení. Chystáte-li se záclony pověsit zřaseně, počítejte s tím, že musíte zvolit o něco větší šířku.

Jaký druh?

Není záclona jako záclona. Druhů je víc než dost a vybere si mezi nimi každý. Narazíte na voály (hustě tkané záclony), záclony typu organza (jsou průhlednější), ale také na batistové, crashované, vitrážkové, vyšívané a mnohé další záclony. Pokud si s výběrem nevíte rady, obraťte se na bytového designéra. Jistě vám doporučí vhodný druh záclon s ohledem na specifika daného interiéru a vaši cenovou relaci.

Kde se po záclonách poohlédnout?

Chcete-li, aby vám záclony vydržely co nejdéle jako nové, obraťte se na spolehlivého prodejce, který nabízí prověřené, kvalitní zboží. Dobrou volbou je specialista na bytové doplňky Dante.cz. V nabídce najdete také povlečení a další zástupce z širokého sortimentu bytového textilu.

Publikováno: 29. 09. 2019

Kategorie: Interiér

Autor: Adam