Látkové rolety - dostupný, funkční a krásný stínící systém

Látkové rolety byly ještě donedávna symbolem dob minulých. Nevzhledný, ale funkční stínící systém byl v kdysi jedinou možností, jak efektivně zatemnit bydlení, ale s příchodem žaluzií a dalších moderních prvků pomalu upadl do zapomnění. V posledních letech se ovšem rolety opět dostaly do popředí zájmu a vyhlásily úspěšný comeback. S těmi původními však mají jen pramálo společného a pyšní se nejen lepší funkcionalitou, ale především neotřelým designem, který v moderním interiéru rozhodně neudělá ostudu.

Proč právě látkové rolety?

Příchod jara a a prosluněných dnů je pro spoustu z nás impulsem k tomu, abychom začali řešit intenzitu světla a s ní spojeného nadměrné přehřívání interiéru. Látkové rolety představují jedno z nejlepších řešení – nejenže skvěle vypadají a dokáží zkrotit nežádoucí sluneční paprsky, ale navíc jsou cenově dostupné. Chcete-li v místnosti udržet příjemné klima, sáhněte po látce s UV filtrem. Pro totální black out pak po roletách s minimální propustností. V méně prosvětlených prostorách naopak skvěle poslouží látky s nižší propustností. Neměli bychom zapomenout ani na další podstatnou výhodu a tou je snadná a velmi rychlá údržba. Moderní rolety není třeba prát, tento způsob čištění má naopak spíše negativní účinky v podobě tvorby map nebo ztráty původního tvaru. K výrobě se většinou využívá antistatický materiál, ze kterého lze odstranit nečistoty navlhčeným hadříkem a ručním vysavačem.

Český smysl pro detaily

A protože každý z nás touží po nejvyšší kvalitě za nejnižší možnou cenu, nezbývá, než doporučit českého prodejce MK Rolety, který nabízí stínící techniku od předních českých výrobců.

Publikováno: 02. 09. 2018

Kategorie: Interiér

Autor: Adam

Tagy: látkové rolety | rolety benatech | výhody látkových rolet