Skvělé tipy

Vybíráme šňůru na prádlo. Na kvalitě záleží!

Proč se vůbec zabývat materiálem, ze kterého se vyrábí šňůry na prádlo? Pokud doma nemáte sušičku, možná se pravidelně rozčilujete nad tím, že šňůra není příliš pevná, v teple se protahuje a v chladu křehne. Tyto vlastnosti má polypropylen, který se někdy používá jen jako nezákrutovaná příze. Ta se po stažení kousku opláštění roztřepí na spoustu tenkých vláken. Šňůry z polypropylenu zároveň mají velmi nízkou nosnost. Zanedbatelná pořizovací cena mrzkou kvalitu rozhodně nevyvažuje. Naštěstí jsou k mání mnohem šňůry z příhodnějších materiálů. Které to jsou a kdo je vyrábí?

Bavlněné šňůry na prádlo

Bavlněné šňůry na prádlo jsou pevné a poddajné. Díky měkké bavlně má tyto vlastnosti i výchozí výrobek, díky čemuž nachází velmi pestré uplatnění (např. vytváření dekorací apod.). Bavlnu lze libovolně barvit a docílit tak zajímavého vzhledu. Pokud vám nevyhovuje přírodní barva, pořiďte si šňůru v pastelovém, výrazném či melírovaném zabarvení.

Bavlna je velmi příjemná na dotek, nedráždí a mohou s ní přijít do styku alergici. Z technického hlediska má vysokou pevnost v tahu u trhu, takže vydrží poměrně dlouho v původním stavu. Samozřejmě není věčná a časem se na ní projeví změny počasí, vlhkost či výrazné zatížení. Přesto představují dobrou volbu pro každou domácnost. K mání jsou v různém provedení – jako stáčené a pletené šňůry na prádlo.

Pletené šňůry z polyamidu

Další populární materiál, ze kterého se vyrábí šňůry na prádlo, je polyamid neboli silon. Vyniká vysokou pevností a odolností vůči mechanickému opotřebení. Nevadí mu vysoké teploty a působení klimatických vlivů. Za zmínku stojí také pružnost, snadná údržba a vhodnost pro alergiky. Pletené šňůry z polyamidu jsou k dostání v různých barevných kombinacích. Materiál je barevně stálý a nevadí mu působení UV záření.

Tip na závěr: Kvalitní šňůra na prádlo z bavlny i polyamidu vyrábí česká společnost Delana z Deštné u Jindřichova Hradce. Objednávat můžete na www.delana.cz.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.