Vše podstatné, co byste měli vědět o práci realitního makléře

Není nic horšího, než nudná, monotónní a špatně placená práce. Docházíte-li každý den do zaměstnání, které bytostně nesnášíte a nedokážete si představit, že danou profesi budete vykonávat ještě 10 či 20 let, na nic nečekejte a udělejte změnu. Najděte si lépe placenou a mnohem zábavnější práci. Opravdu vás nikdy nenapadlo, že byste to zkusili v realitce? Práce realitního makléře sice není vždy procházka růžovým sadem, ale bude-li vás bavit, výsledky se dozajista dostaví.

V čem práce realitního makléře spočívá?

Práce realitního makléře je vše, jen ne nudná. Velkou výhodou a někdy naopak negativem je flexibilní pracovní doba. Jsou dny, kdy je makléř v terénu od rána do večera a nezastaví se ani na deset minut. Na druhou stranu – v případě dobře zvládnutého time managementu – dostane váš pracovní život úplně jiný rozměr. I vy můžete být pánem či paní svého času a určovat si, kdy budete pracovat. Realitní makléř v práci sice primárně zprostředkovává prodej a pronájem nemovitostí, ale v praxi toho má na bedrech mnohem více. Stará se také o právní stránku transakce a v neposlední řadě zajišťuje finanční poradenství. Předpokladem skvělého makléře je stoprocentní nasazení a oddanost klientům. Naopak makléři, kterým jde pouze o provizi, se v této branži příliš dlouho neohřejí.

Co musíte splnit, abyste mohli tuto práci vykonávat?

Takže jak se stát realitním makléřem? Nepotřebujete vysokoškolský titul, a dokonce ani žádnou certifikaci. Vše vás naučí zkušenější kolegové v realitní kanceláři. Ovšem pozor – fakt, že realitky nemají zmíněné požadavky, rozhodně neznamená, že je práce vhodná pro každého. Jistě vás zajímá také plat realitního makléře. Ten je přímo úměrný odvedené práci a do značné míry i schopnostem. Může se jednat o pár tisíc korun jako přivýdělek, nižší desítky tisíc i stovky tisíc pro nejlepší borce. Kolik si vyděláte vy, je jen na vás.

Vyberte si realitku s dobrým jménem

Práce v realitách pro společnost, která má u klientů otevřené dveře díky svému renomé, je pocta. Vy to můžete zkusit třeba v pražské RE/MAX Anděl, kde si nováčci přijdou na provizi ve výši 50 % a po zapracování 80 %. Podrobnosti najdete na remaxandel.cz.

Publikováno: 05. 05. 2018

Kategorie: Reality

Autor: Adam

Tagy: práce realitního makléře | práce v realitách | realitní makléř plat