Reality

Vše podstatné, co byste měli vědět o práci realitního makléře

Není nic horšího, než nudná, monotónní a špatně placená práce. Docházíte-li každý den do zaměstnání, které bytostně nesnášíte a nedokážete si představit, že danou profesi budete vykonávat ještě 10 či 20 let, na nic nečekejte a udělejte změnu. Najděte si lépe placenou a mnohem zábavnější práci. Opravdu vás nikdy nenapadlo, že byste to zkusili v realitce? Práce realitního makléře sice není vždy procházka růžovým sadem, ale bude-li vás bavit, výsledky se dozajista dostaví.

V čem práce realitního makléře spočívá?

Práce realitního makléře je vše, jen ne nudná. Velkou výhodou a někdy naopak negativem je flexibilní pracovní doba. Jsou dny, kdy je makléř v terénu od rána do večera a nezastaví se ani na deset minut. Na druhou stranu – v případě dobře zvládnutého time managementu – dostane váš pracovní život úplně jiný rozměr. I vy můžete být pánem či paní svého času a určovat si, kdy budete pracovat.

Realitní makléř v práci sice primárně zprostředkovává prodej a pronájem nemovitostí, ale v praxi toho má na bedrech mnohem více. Stará se také o právní stránku transakce a v neposlední řadě zajišťuje finanční poradenství.

Předpokladem skvělého makléře je stoprocentní nasazení a oddanost klientům. Naopak makléři, kterým jde pouze o provizi, se v této branži příliš dlouho neohřejí.

Co musíte splnit, abyste mohli tuto práci vykonávat?

Takže jak se stát realitním makléřem? Nepotřebujete vysokoškolský titul, a dokonce ani žádnou certifikaci. Vše vás naučí zkušenější kolegové v realitní kanceláři. Ovšem pozor – fakt, že realitky nemají zmíněné požadavky, rozhodně neznamená, že je práce vhodná pro každého.

Jistě vás zajímá také plat realitního makléře. Ten je přímo úměrný odvedené práci a do značné míry i schopnostem. Může se jednat o pár tisíc korun jako přivýdělek, nižší desítky tisíc i stovky tisíc pro nejlepší borce. Kolik si vyděláte vy, je jen na vás.

Vyberte si realitku s dobrým jménem

Práce v realitách pro společnost, která má u klientů otevřené dveře díky svému renomé, je pocta. Vy to můžete zkusit třeba v pražské RE/MAX Anděl, kde si nováčci přijdou na provizi ve výši 50 % a po zapracování 80 %. Podrobnosti najdete na remaxandel.cz.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení v Praze? Prohlédněte si připravované etapy oblíbených bytových projektů od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.