Víme, jak ušetřit za energie

Tématice levnější energie jsme se již několikrát věnovali, ale vzhledem k aktuálnosti je na místě další článek, který může pomoci vašemu rodinnému rozpočtu. Kdy jindy uvažovat nad tím, jak ušetřit za plyn či elektřinu, než poté, co vám do schránky přiletí obálky s doplatky, respektive nedoplatky? Ať už svůj příbytek vytápíte plynem či elektrickou energií, jistě vám přijde vhod několik tipů, které vám pomohou ušetřit minimálně několik tisíc. Cesta k nižším poplatkům přitom není tak trnitá, jak by se mohlo na první pohled zdát. Pointa není v tom, vytápět dům na nižší teplotu, ale změnit dodavatele. Komplikované? Naopak, elegantní a efektivní!

Neorientujete se? Pomůže vám kalkulačka

Změna dodavatele plynu respektive změna dodavatele elektřiny je skutečně nejlepším cestou ke znatelné úspoře za energie. Trh je liberální a působí na něm celá řada společností, které jsou schopny nabídnout výhodnější tarify, než váš současný dodavatel. Nečekejte a přejděte ke konkurenci dříve, než budete muset řešit další nedoplatek. Otázkou však je, jak poznat toho „pravého“, tedy nejvýhodnějšího dodavatele plynu či elektřiny. Pokud vás napadlo, že se budete muset sejít s několika obchodními zástupci konkurenčních dodavatelů, můžete si oddechnout. Cena elektřiny i plynu se dá zjistit mnohem rychleji – stačí využít kalkulačku.

Kalkulačka pro ty, kteří chtějí ušetřit

Klasickou numerickou kalkulačku vraťte do aktovky svých dětí a usedněte k počítači. Kalkulačka ceny plynu či elektřiny totiž není nic jiného, než speciální aplikace na webu, která vám pomůže vypočítat nejlevnější tarif. Zadáte několik základních údajů o vás a vašem bydlení a obratem obdržíte výsledky, které vás nasměrují na ideálního dodavatele. Nutno podotknout, že zmíněnou službu můžete využít zcela zdarma.

Publikováno: 05. 06. 2012

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam

Tagy: cena elektřiny | cena plynu | elektřina | kalkulačka elektřiny | kalkulačka plynu | plyn