Objevte kouzlo vliesových a textilních tapet

Není to tak dávno, co jsme se v souvislosti s tapetami věnovali bohaté nabídce unikátních produktů, které českým klientům přináší společnost Diamond design. U výhradního dodavatele belgických, francouzských, italských a britských výrobků, které vašemu bydlení propůjčí exkluzivitu, však ještě zůstaneme. Zmínili jsme, že v produktovém portfoliu narazíte na tapety z vinylu, které jsou cenově dostupné, snadno se udržují a jejichž aplikaci zvládne opravdu každý. Vinyl však není jediným materiálem, na který v rámci výběru tapet narazíte. Prodejce má v rukávu také textil a vlies. Objevte s námi jejich přednosti!

Vliesové tapety

Vliesové tapety jsou v podstatě textilní a rozdíl tkví v jejich zpracování. Nevyrábí se z jednotlivých vláken, ale z rozemleté textilní tkaniny, která se následně vylisuje a upraví do celistvé vrstvy. Mezi její největší výhody patří propustnost vzduchu a opravdu obrovský rozsah vzorů a povrchů, které lze nakombinovat do bezpočtu variant. Často se kombinují s materiály, které pak na povrchu vytvoří unikátní efekty. Může jít o drcené sklo, semiš a spousta dalších. A jejich nevýhody? Drobnou chybou na kráse je (v porovnání s vinylovými tapetami) menší odolnost vůči vodě a nečistotám a poměrně náročná instalace. Bez předchozích zkušeností je poměrně obtížné vliesové tapety nalepit (většinou se kvůli vzorům instalují vodorovně ) a je proto na místě využít nabídku instalace od odborníků z Diamond design. Vliesové tapety

Textilní tapety

Textilní tapety představují klasiku a propůjčí interiéru nádech dob minulých. Jsou však dostání i s moderními vzory a jejich největší výhoda tkví v skladbě materiálu. Ceny těch levnějších jsou srovnatelné s vliesovými tapetami, ale pro nejnáročnější jsou připraveny luxusní tapety, jejichž základ tvoří hedvábí a další nadstandardní materiály. Diamond design nabízí tapety rostlinného (bavlna, len, sial, konopí), živočišného (vlna, hedvábí) a chemického (viskóza, polyester) původu. Instalace se liší na základě toho, zda jde o tkané nebo netkané textilní tapety. Některé varianty jsou opatřeny teflonovou povrchovou úpravou, která jim propůjčuje vysokou odolnost vůči oděru a znečištění. Textilní tapety Prohlédnout si je můžete na www.diamonddesign.cz.

Publikováno: 26. 09. 2013

Kategorie: Interiér

Autor: Adam

Tagy: textilní tapety | vliesové tapety