Rekonstrukce domu

Stručný (ale pravdivý) průvodce rekonstrukcí bytu

Podařilo se vám uspořit větší obnos, případně splňujete podmínky pro získání výhodné půjčky a nic vám nebrání v dalším zvelebování domova. Nespokojíte se přitom s několika decentními úpravami – konečně se pustíte do kompletní rekonstrukce doufajíc, že se bude výsledek podobat inspirativním fotografiím interiérů, kterými se pravidelně kocháte před spaním. Ostatně proč ne, investice do bydlení se jeví jako rozumný krok. Ale co byste měli vědět před tím, než se dáte do práce? Především to, že rekonstrukce bytu není taková legrace, jak se na první pohled jeví.

Interiér navrhněte do posledního detailu

Přijměte fakt, že váš domov pravděpodobně nebude vypadat úplně jako fotografie interiéru, která se vám líbí tak moc, že jste si ji vytiskli a připevnili na vision board. Při tvorbě návrhu hraje roli mnoho důležitých faktorů – dispozice místností, výška stropů, množství přirozeného světla apod. Jinými slovy jde vždy o individuální záležitost a je nanejvýše vhodné brát ohledy na specifika konkrétního bytu. A pokud nechcete zanedlouho rekonstruovat znovu, nenechte se strhnout aktuálními trendy a raději si zařiďte bydlení v nadčasovém pojetí.

Pokud si s návrhem nevíte rady, není nic jednoduššího, než si ho nechat vypracovat odborníky. Zohlední vaše požadavky a na základě dlouholetých zkušeností vám doporučí optimální řešení. Zároveň vám dodají vizualizaci, takže budete mít představu o budoucí podobě domova ještě před tím, než začnou stavební práce.

Stavební úpravy raději svěřte odborníkům

Šikovný kutil promění holobyt na luxusní apartmán. Ale dokážete to i vy? A zvládnete i specializované práce (elektřina, voda, plyn…)? Zároveň nezapomeňte, že rekonstrukce bytu není záležitost jednoho víkendu. Váš domov se promění na staveniště a po určitou dobu musíte počítat s určitými omezeními.

Nabízí se proto otázka – komu stavební úpravy svěřit? V zásadě máte dvě možnosti (přestavbu svépomocí jsme vyloučili). Najmete si několik živnostníků/firem na jednotlivé práce a budete se je snažit zkoordinovat. Anebo zakázku svěříte jedné firmě, která se postará o rekonstrukci bydlení se vším všudy – od archtektonického návrhu až po závěrečný úklid.

Která varianta je lepší? Záleží na úhlu pohledu. Pravdou je, že pokud rekonstrukcí pověříte jediného dodavatele, ušetříte spoustu času a nervů. Samozřejmě za předpokladu spolupráce s renomovanou firmou s dlouholetými zkušenostmi a dobrými referencemi.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.