Barvy na fasády, dřevo i kov, na které nedáte dopustit

Investice do kvalitních stavebních materiálů se vždy vyplatí a to bez výjimky. To samé samozřejmě platí také o barvách, ať už jde o ty určené pro výmalbu interiéru a fasády či nátěr dřeva nebo kovu. Pokud jste v průběhu minulých let absolvovali množství nátěrů a nikdy jste nedosáhli perfektního výsledku, zřejmě jste se snažili ušetřit na nesprávném místě. Nebo jste zkrátka měli smůlu a vsadili na nesprávného výrobce, byť „kvalitu“ garantoval adekvátní cenou. Ale není všem dnům konec. V budoucnu se chyb jistě vyvarujete – stačí se přeorientovat na někoho, kdo svému sortimentu opravdu rozumí. V našem případě tedy barvám. Je jen málo specialistů, kteří se v oboru pohybují dostatečně dlouho a dováží pouze vysoce kvalitní produkty. Jedním z nich je i společnost H-COLOR s.r.o., která se dovozem barev zabývá více než 2 dekády a od roku 1996 se specializuje na především na německé barvy Herbol. Nabídka je samozřejmě mnohem bohatší a nechybí v ní ani produkty Scandiccare a Colorex. Nejzajímavější produkty, jejichž přítomnost vám možná doposud unikala, jsme se vám rozhodli představit.

Fasádní barvy

V případě fasádních barev hraje prim produktová řada značky Herbol, která patří k tomu nejlepšímu, co je v současné době k mání. U H-COLOR si můžete vybrat tyto fasádní barvy: Herbol Mineralfarbe – vyrábí se ze speciálního zušlechtěného vápenného pojiva. Vyniká prodyšností a je bezrospouštědlová. Je určena pro venkovní i vnitřní využití. I bez přidaných fungicidů dokáže dost dlouho odolávat houbám a plísním. Herbol Herobxan – vodou ředitelná barva na silikonové bázi. Po zaschnutí je nátěr matný a velmi dobře odolává proti častým změnám povětrnostních podmínek. Zůstává dlouhodobě čistý a je v něm obsažen zinekpyrithion, který mu propůjčuje dlouhodobou odolnost vůči řasám a mechům. Herbol Herbosil – extra prodyšná vodou ředitelná barva, která fasádu chrání před vlhkostí. Obsahuje zinekpyrithion a dlouho se na ní neobjeví časy a mechy. Herbol Herbosilit – ideální prodyšný nátěr, který slouží jako můstek na staré organické podklady. Své uplatnění má také v interiéru jako penetrační nátěr na sádrokartony, izolaci proteklých skvrn a výkvětů, latexy a rozdílně savé podklady. Herbol Herbosilit TQ DU1 – matná a prodyšná barva na silikonové bázi, která zasychá bez vnitřního pnutí. Hodí se na minerální omítky a nátěry.

Barvy na kov

Neméně kvalitní produkty najdete i v případě barev na kov. Jako ochranná složka, která zabrání korozi, vám poslouží barvy Wilckens s vysokým obsahem zinku. Po zaschnutí obsahují barvy na kov na povrchu až 90 % zinku, který slouží jako prevence před nežádoucí oxidací. Nabídka vrchních barev obsahuje produkty Herbol Protector (kovové konstrukce jako jsou dveře a mříže, ale také neželené kovy a železo), Herbol Weisslack (vysoce lesklý email na radiátory a jiná topná tělesa, který odolá teplotám do 180°C) či některou z barev Colorex, které jsou určeny pro střešní konstrukce.

Barvy na dřevo

Sortiment barev na dřevo je velmi pestrý a kromě špičkových produktů značky Herbol v něm narazíte také na barvy Colorex, lazury a barvy Wilckens a oleje Scandiccare. Nás zaujal především fasádní olej, který má gelovitý charakter. Jeho aplikace je velmi snadná a nestéká ze štětce jako ostatní běžné oleje. Jednoduše s ním ošetříte stropní části a střešní podbití. Kromě toho, že dřevu nechá vyniknout jeho strukturu, jej ochrání proti UV záření.

Tmely

Bez tmelu se zkrátka neobejdete a s akrylátovými tmely od Paint System, které využívají i profesionálové, vám půjde práce pěkně od ruky. U všech produktů se můžete spolehnout na skvělé vlastnosti jako je bezporézní struktura, nízká smrštitelnost a hladký povrch. H-COLOR má v rukávu mnohem víc es, ale byl by nadlidský úkol představit kompletní sortiment v celé jeho kráse. Pokud vás vysoce kvalitní barvy zaujaly, přečtěte si o nich více na www.h-color.cz a v případě zájmu rovnou objednejte. Produkty Colorex jsou momentálně k mání se slevou ve výši 20 % a jistě vás potěší i desetiprocentní „Podzimní fasádní sleva“ na vybraný sortiment fasádních barev.

Publikováno: 24. 10. 2013

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Adam

Tagy: akrylátové tmely | barvy na dřevo | barvy na kov | fasádní barvy