Proč si pořídit plovoucí podlahu?

Vybrat podlahu není jednoduchá záležitost. Současná nabídka materiálu je velmi bohatá a bez pomoci odborníků se v ní vyzná jen málokdo. V prvé řadě byste se však měli rozhodnout, zda budete krytinu lepit k podkladu „napevno“, nebo se přikloníte k plovoucí podlaze. Jaké má populární „plovoučka“ výhody? Následující informace nám prozradili odborníci z firmy Hajný – Podlahy České Budějovice.

Plovoucí podlahy České Budějovice patří k nejprodávanějším podlahovým krytinám. Jejich popularita je dána kombinací příznivé ceny, pěkného vzhledu a slušné odolnosti.

Plovoucí podlahu položíte i vlastními silami

Velkou výhodou plovoucích podlah je poměrně jednoduchá a časově nenáročná pokládka. Pro šikovnějšího kutila nepředstavuje realizace žádný větší problém ani bez předchozích zkušeností - stačí se držet doporučeného postupu.

Plovoucí podlahu tvoří několik jednotlivých částí, které jsou zapotřebí k dosažení potřebné tepelné a zvukové izolace. Poslední je nášlapná vrstva se speciální úpravou proti mechanickému poškození. Což samozřejmě neznamená, že krytina vydrží všechno, ovšem s ohledem na způsob pokládky není výměna poškozeného dílu náročná.

V možnosti výměny podlahy tkví jedna z největších výhod plovoucích podlah. Dojde-li k poškození přilepené krytiny, problém je na světě. Plovoučku lze v případě potřeby kdykoliv rozebrat.

Čištění bez zbytečných starostí

Za zmínku stojí i snadná údržba. Plovoucí podlahy se hodí do míst, kde je vyžadována vysoká úroveň čistoty. Mohou se stírat i vysávat. Měli byste si však dobře rozmyslet, pro který materiál se rozhodnete. Materiály citlivé na vlhkost a kontakt s vodou jsou nevhodné do koupelny, prádelny apod. Do prostředí s vyšší relativní vlhkostí vzduchu jsou jako stvořené vinylové podlahy České Budějovice.

Plovoučkám nelze nic vytknout ani v souvislosti s designem. O tom se můžete přesvědčit na vlastní oči – zajeďte se podívat na plovoucí podlahy České Budějovice přímo do showroomu specializovaného prodejce Podlahy Hajný.

Publikováno: 13. 01. 2018

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Adam

Tagy: výhody plovoucí podlahy