Energie

Přecházíte na tuhá paliva? Dejte si pozor, zda jim vyhovuje váš stávající komín!

Zaznamenali jste, že se spousta vašich sousedů vrací k tuhým palivům? Nedivte se jim, cena plynu rok od roku stoupá a jsou to právě tuhá paliva, díky kterým lze ušetřit nemalé peníze. Jistě, vytápění plynem je sice komfortnější, ale tím jeho výhody končí. Pokud si s myšlenkou přechodu pohráváte i vy, rozhodně vás od ní nechceme odrazovat. Nezapomeňte si však zkontrolovat, zda váš komín odpovídá požadavkům, které jsou kladeny na odvod spalin z tuhých paliv. Používání kotle na tuhá paliva je podmíněno kvalitním a odpovídajícím komínovým prvkům, které do puntíku splňují komíny z nerezu. Zajímají vás jejich výhody oproti těm klasickým?

Nerezové komíny se vyrábí z teplotně odolné nerezové oceli a pro odvod spalin vzniklých spalováním tuhých paliv se využívají speciální varianty s vnitřní keramickou vložkou. Ta se stará o efektivní ochranu celého systému, který je v případě tuhých paliv zatěžován mnohem výrazněji.

Instalace nerezového komínu je velmi rychlá a systém lze namontovat až dodatečně, protože nepotřebuje základy. Problém nepředstavuje ani případná demontáž, která se obejde bez nutnosti dlouhé odstávky topení. Chlubí se vysokou odolností vůči vlhkosti, díky které ho lze využívat v interiéru i exteriéru a to v souvislosti se spalováním kapalných, tuhých i plynných paliv. Pokud jste si již krb nebo krbová kamna pořídili, ale máte problémy s jejich připojením ke keramickému komínu, vyřešte je prostřednictvím izolovaného žáruvzdorného komínu. Několikavrstvá varianta je pro tyto účely jako stvořená a kromě toho, že nesnižuje účinnost topného systému, vypadá v interiéru mnohem lépe.

Stejně jako v případě všech dlouhodobých investic se orientujte na kvalitu. Bohatý výběr nerezových komínů najdete v e-shopu www.kominy-nerez.cz, který provozuje společnost EUROKAM s.r.o. Specialista na komínové systémy nabízí pouze komíny, které certifikoval Zkušební ústav Praha. Provádí montáž v rámci celé České republiky a můžete si u něj objednat také atypický systém, který vyrobí na základě vámi dodané projektové dokumentace. Kvalitu komínových systémů garantuje pětiletou zárukou, přičemž minimální životnost činí třicet let.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.