Praha 6: Skvělé místo pro život

Bydlení v Praze s sebou přináší spoustu podstatných výhod, které vám menší město nenabídne. Zároveň musíte počítat s určitými negativy, nicméně ty lze eliminovat výběrem vhodné lokality. Česká metropole je neskutečně barvitá a může mít mnoho podob. Dnes vám představíme městský obvod Praha 6, o kterém se v posledních letech v souvislosti s pohodovým bydlením hovoří stále častěji. Zajímají vás důvody, kvůli kterých by vaše nová adresa měla být právě zde?

Proč bydlet právě na Praze 6?

Kde začít? Mohli bychom to shrnout do jedné věty a napsat, že Praha 6 nabízí perfektní zázemí pro život. Ale vás jistě zajímají detaily a kde jinde začít, než u historických pamětihodností a kultury? Na území Prahy 6 se nachází Břevnovský klášter, nejstarší mužský klášter v Čechách a jedna z nejstarších českých památek vůbec. Mezi další významné památky patří také Müllerova vila od Adolfa Loose – moderní funkcionalistická stavba s netradičním prostorovým uspořádáním. A je to právě Praha 6, kde se v roce 1620 odehrála bělohorská bitva. Událost připomíná mohyla s pamětní deskou u letohrádku Hvězda. Nesmíme zapomenout ani na hradiště Šárka, které bylo osídleno v mladší době kamenné. Ano, již naši předkové věděli, že oblast dnešní „šestky“ stojí za to. Co se týče kultury, můžete se vydat do některého z mnoha divadel. Na Praze 6 je známé Divadlo Semafor, Dejvické divadlo, Divadlo Spejbla a Hurvínka a několik dalších. Sekundují jim různé výstavní prostory jako galerie Anderle v Pelléově vile, galerie Chodník, galerie na Hradčanech – Písecká brána či Muzeum a archiv populární hudby POPMUSEUM. Kulturní život na Praze 6 je vůbec velmi bohatý a pravidelně se zde konají koncerty, divadelní představení a tématické filmové projekce. Nudit se zde určitě nebudete. Rodiny s dětmi, jakožto každý, kdo hledá poklidné místo k relaxaci na čerstvém vzduchu, ocení přítomnost zelených ploch. Dominantou je přírodní rezervace Divoká Šárka, která nabízí zachovalou přírodu a množství příležitostí ke sportovnímu a kulturnímu vyžití.

Občanská vybavenost Prahy 6

Občanskou vybavenost není radno podcenit, ale na Praze 6 se není čeho obávat. Je zde dostatek mateřských škol, základní i střední školy, VOŠ a další vzdělávací zařízení. Samozřejmostí jsou veškeré úřady, státní i nestání zdravotnická zařízení, banky a dostatek míst, kde můžete nakupovat. Mezi ty největší patří Obchodní centrum Šestka a Obchodní centrum Petřiny. Shrnuto a podtrženo, vše je na dosah ruky a navíc můžete vždy vyrazit do centra. Dopravní spojení je vynikající a metrem nebo MHD se do ostatních městských částí dostanete za chvilku.

Chcete se přestěhovat, ale nevíte, jak na to?

Rozhodli jste se, že zkusíte štěstí právě na Praze 6? V tom případě směle do toho. Ani tento obvod však není dokonalý a nechcete-li se při výběru bytu spálit, obraťte se na zkušené makléře. Máte-li zájem o koupi nebo pronájem bytu na Praze 6, doporučujeme profíky z realitní kanceláře REMAX Nova. Kancelář sídlí na Hradčanské (patrně nejlepší místo vůbec), a proto má o dané lokalitě perfektní přehled. Byty na prodej Praha 6, které jsou aktuálně k mání, si můžete prohlédnout třeba hned. Zamiřte na webové stránky kanceláře REMAX Nova a vydejte se na virtuální prohlídku. Nabídka je velmi pestrá a nechybí v nich levnější bytové jednotky, ale ani velmi luxusní byty. Nenajdete-li nic, co by vás zaujalo, nevadí. Makléři vám s výběrem rádi pomohou a vyhledají pro vás bydlení, které vám ve všech směrech vyhovuje. Realitní kancelář REMAX Nova získala za svůj svědomitý přístup ke klientům spoustu ocenění a můžete se na ni stoprocentně spolehnout. Chcete se dozvědět více? Zamiřte na www.remaxnova.cz!

Publikováno: 12. 01. 2015

Kategorie: Reality

Autor: Adam

Tagy: prodej bytů na praze 6 | pronájem bytů praha 6