Osobní automobil – nejhorší investice?

Doby, kdy na jednu rodinu náleželo průměrně jedno auto, jsou nenávratně pryč. Díky obrovskému počtu automobilů v autobazarech jdou ceny ojetin dolů závratnou rychlostí a dva či tři vozy na jednu rodinu dnes nejsou žádnou výjimkou. Auto je pro mnohé z nás nejlepším přítelem, který nás provází do práce, nákupního centra i na dovolenou. Nedokážeme si bez něj představit den, ale proklínáme ho vždy, když nás nějakým způsobem zradí (resp. se porouchá). Auto je pro rodinný rozpočet značná zátěž a pomineme-li investici v podobě pořizovací ceny auta, musíme počítat i s náklady na opravy, pohonné hmoty a povinné ručení. Všechny tyto položky pak dají dohromady překvapivou částku. Jenomže ruku na srdce – zvládli byste jezdi „úspornější“ hromadnou dopravou?

Na benzínu neušetříte, na pojištění ano

Pokud vám náklady na provoz vozila nedají spát a nemůžete přijít na to, jakým způsobem ušetřit, poradíme vám. Ceny benzínu nezměníme, ale co ovlivnit můžeme, je cena povinné pojistky. Povinné ručení platíme všichni a to bez ohledu na to, jakým vozidlem jezdíme. Povinnost hradit pojištění auta nám ukládá zákona a my ho musíme, chtě nechtě, respektovat. Připomeňme si tedy, že monopol na sjednávání povinného ručení už není v rukou České pojišťovny pěkných pár let a je na nás, kterou konkurenci zvolíme. Liberální trh znamená spoustu pojistných produktů a pro laika je složité se v nich zorientovat. Že je řeč zrovna o vás? V tom případě vám pomůže kalkulačka povinného ručení.

Vyklikejte si nejlevnější pojistku

Kalkulátor povinného ručení (případně havarijního pojištění apod.) je webová aplikace, která umožňuje rychlé a přehledné srovnání jednotlivých pojistných produktů. Nutno podotknout, že zcela zdarma. Najdete ji například na klikpojisteni.cz a během několika minut najdete nejlevnější povinné ručení, které vašemu rozpočtu skutečně uleví. Díky klikpojisteni.cz ušetřilo 85% klientů a to až 70% z částky, kterou za autopojištění platili doposud. Nedůvěřujete-li svým řidičským schopnostem, případně řídíte zánovní vozidlo, sjednejte si nejlevnější havarijní pojištění a nadobro se zbavte nepříjemného pocitu za volantem. Klikpojisteni.cz šetří nejen peníze, ale také čas, který byste strávili nepříjemným čekáním na pobočce.