Nerovný souboj: sekačky kontra zahradní traktory

Zahradní traktorJednou z nezpochybnitelných výhod zimy je fakt, že zatravněné plochy na našich zahrádkách alespoň na pár měsíců pokryje bílá peřina. A dokud je venku bílo, odpočineme si od neustálé údržby zahrady a hlavně úmorného sekání trávy. Doma se však na dlouho neohřejeme a sníh roztaje dříve než se nadějeme. A nekonečný koloběh sekání začne znovu a nejhůře na tom budou zejména majitelé větších pozemků. Nejen pro ně jsme připravili pár řádků o bezkonkurenčním pomocníkovi, který proces sekání výrazně usnadní a hlavně urychlí. Ano, řeč nebude i ničem jiném než o zahradních traktorech, které jsou v posledních letech mnohem dostupnější a pořizuje si je stále více zahrádkářů.

Sekačka vs zahradní traktor

Srovnávat sekačku se zahradním traktorem je nerovný boj. Výhody traktůrku jsou zřejmé na první pohled. I menší stroje bývají vybaveny sběrným košem s velmi slušnou kapacitou, kterým se nemohou rovnat ani ty největší sekačky. Vyhnete se tak neustálému vysypávání koše a ušetříte spoustu času. Traktorům hraje do karet také snadná obsluha, kterou ocení především ženy. Ani sekačky s pojezdem nejsou tak dobře ovladatelné a k problémům s manipulací dochází zejména na nerovných plochách. Ty traktorům nečiní nejmenší potíže. Mezi nezanedbatelné výhody patří i příjemnější zvuk a menší hlučnost. Kvalitní zahradní traktory mívají mnohem kultivovanější motory, které se pyšní nízkou spotřebou a plynulým chodem. Abychom sekačkám nekřivdili, musíme uznat, že i velmi drahé sekačky bývají až několikanásobně levnější než traktory.

Jak z toho ven?

Zahradní traktor vás bude stát jako ojetý automobil a je proto třeba zvážit, zda ho skutečně využijete. Pro plochu s výměrou pár metrů čtverečních se zřejmě koupě traktoru nevyplatí, pro vlastníky středně velkých a větších pozemků je traktor k nezaplacení. Podobně jako při výběru automobilu, je třeba brát v úvahu, že investice do kvalitního přístroje vás může v konečném propočtu stát mnohem méně než „výhodná“ koupě traktoru od neznámého výrobce. Nabídku zahradních traktorů nejvyšší kvality najdete na webu oblíbeného prodejce aztechnika.cz, kde často narazíte na atraktivní slevy. Přejeme příjemné sekání.

Publikováno: 21. 01. 2013

Kategorie: Zahrada

Autor: Adam

Tagy: kvalitní zahradní traktory | zahradní traktor nebo sekačka | zahradní traktory