Zahrada a rostliny

Nerovný souboj: sekačky kontra zahradní traktory

Zahradní traktorJednou z nezpochybnitelných výhod zimy je fakt, že zatravněné plochy na našich zahrádkách alespoň na pár měsíců pokryje bílá peřina. A dokud je venku bílo, odpočineme si od neustálé údržby zahrady a hlavně úmorného sekání trávy. Doma se však na dlouho neohřejeme a sníh roztaje dříve než se nadějeme. A nekonečný koloběh sekání začne znovu a nejhůře na tom budou zejména majitelé větších pozemků. Nejen pro ně jsme připravili pár řádků o bezkonkurenčním pomocníkovi, který proces sekání výrazně usnadní a hlavně urychlí. Ano, řeč nebude i ničem jiném než o zahradních traktorech, které jsou v posledních letech mnohem dostupnější a pořizuje si je stále více zahrádkářů.

Sekačka vs zahradní traktor

Srovnávat sekačku se zahradním traktorem je nerovný boj. Výhody traktůrku jsou zřejmé na první pohled. I menší stroje bývají vybaveny sběrným košem s velmi slušnou kapacitou, kterým se nemohou rovnat ani ty největší sekačky. Vyhnete se tak neustálému vysypávání koše a ušetříte spoustu času. Traktorům hraje do karet také snadná obsluha, kterou ocení především ženy. Ani sekačky s pojezdem nejsou tak dobře ovladatelné a k problémům s manipulací dochází zejména na nerovných plochách. Ty traktorům nečiní nejmenší potíže.

Mezi nezanedbatelné výhody patří i příjemnější zvuk a menší hlučnost. Kvalitní zahradní traktory mívají mnohem kultivovanější motory, které se pyšní nízkou spotřebou a plynulým chodem.

Abychom sekačkám nekřivdili, musíme uznat, že i velmi drahé sekačky bývají až několikanásobně levnější než traktory.

Jak z toho ven?

Zahradní traktor vás bude stát jako ojetý automobil a je proto třeba zvážit, zda ho skutečně využijete. Pro plochu s výměrou pár metrů čtverečních se zřejmě koupě traktoru nevyplatí, pro vlastníky středně velkých a větších pozemků je traktor k nezaplacení. Podobně jako při výběru automobilu, je třeba brát v úvahu, že investice do kvalitního přístroje vás může v konečném propočtu stát mnohem méně než „výhodná“ koupě traktoru od neznámého výrobce. Nabídku zahradních traktorů nejvyšší kvality najdete na webu oblíbeného prodejce aztechnika.cz, kde často narazíte na atraktivní slevy. Přejeme příjemné sekání.

1 komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • Pro menší zatravněné plochy se koupě zahradního traktoru nevyplatí, bohatě postačí motorová sekačka. Při větší zahradě doporučujeme domácí zahradní malotraktor.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Odborná montáž oken

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Obraťte se na českou firmu Oknoplastik.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.