Nepodceňujte výběr plynového kotle - kvalitní zařízení šetří vaší kapsu

Topení plynem je u nás velmi rozšířené, ale bohužel poměrně nedoceněné. Plyn má v porovnání s tuhými palivy vyšší výhřevnost a je proto ekonomicky výhodnější a šetrnější k životnímu prostředí. Během procesu spalování se do ovzduší dostává jen minimální množství škodlivin a další předností je snadná obsluha kotle, kterou ocení především ženy. Nevýhody? Cena plynu je nižší než cena elektřiny, ale oproti tuhým palivům stále poměrně vysoká. Přesto existuje několik možností, jak náklady výrazně snížit.

Kondenzační kotle sníží náklady až o 15 %

Změnou dodavatele se však dnes zabývat nebudeme. Dalším způsobem, jak ušetřit za plyn, jsou kondenzační plynové kotle Junkers. Ty mají až o 15 % vyšší účinnost než běžná zařízení a navíc umožňují nízkoteplotní provoz. V praxi lze díky nim ušetřit až 25 % celkových provozních nákladů na vytápění a ohřev vody.

Kondenzační plynové kotle vynikají důmyslnou konstrukcí, která zajišťuje, aby bylo využito také teplo obsažené ve spalinách. U běžných kotlů teplo uniká to atmosféry, ale v případě kondenzačních kotlů je zpětně využíváno pro ohřev vody. Junkers se navíc chlubí i velmi nízkými emisemi a jsou proto maximálně šetrné k životnímu prostředí.

Malý, ale výkonný

Junkers vyrábí také závěsné plynové kotle, které se vyznačují kompaktními rozměry a atraktivním designem. Mezi nejprodávanější modely bezesporu patří CERACLASS ZW 24-2 DH KE, který lze díky miniaturním rozměrům umístit prakticky kdekoliv. Je neuvěřitelně tichý, nenáročný na údržbu výkon lze plynule regulovat v rozmezí 4 – 12 kW.

Kondenzační i závěsné plynové kotle Junkers si můžete objednat na topenivodaplyn.cz, případně využít služby společnosti TEDOR s.r.o. a nechat si kotel zamontovat. TEDOR navíc zajišťuje i servis – s výrobky značky Junkers má zkušenosti již od svého založení v roce 1991 a v roce 2000 získalo její servisní středisko statut certifikovaného servisního místa Junkers.