Navrhnout a realizovat zahradu tak, aby odpovídala vašim snům, není snadné

Doby, kdy zahrada sloužila především k pěstování zeleniny, jsou nadobro pryč. A přestože jste si možná vyhradili kousek plochy pro keříky s rajčaty, chcete zbytek proměnit na malou oázu, ve které se snoubí dokonalá harmonie barev a vůní. Jen si to představte – relaxujete v altánku nebo na terase a pozorujete všechnu tu krásu. Soused se závistivě kouká přes plot a nechápe, kde se to ve vás vzalo... Líbí se vám podobná představa, ale zároveň moc dobře víte, že přeměnu nevzhledného pozemku na rajskou zahradu sami nezvládnete? Nevadí, vždy se totiž můžete obrátit na profesionály.

Splňte si sen o rajské zahradě

Navrhnou zahradu tak, aby odpovídala vašim představám, není jednoduché. Tím spíš, pokud jsou vaše představy poněkud mlhavé a víte jen to, že chcete, aby byl výsledek dokonalý. Bez hlubších znalostí flóry a technického vybavení ale realizaci nezvládnete a nezbude vám, než se smířit s tím, co máte... anebo kontaktovat někoho, kdo má návrhy a realizace zahrad takříkajíc v malíku. Mezi renomované profesionály, kteří nabízí „zahrady na míru“, patří zahradnictví Franc. A vybudováním zahrady služby zmíněného zahradnictví teprve začínají. Zkušení zahradníci se v případě zájmu postarají i o průběžnou údržbu a zajistí, aby zahrada vypadala k světu po celý rok.

Jak probíhá spolupráce?

Rozhodli jste se pro krásnou zahradu, ale nemáte tušení, jak bude celý proces probíhat? První fáze se nese v duchu důkladného průzkumu podmínek – mikroklimatu, expozice a terénu pozemku, půdních a vláhových poměrů... Je toho hodně, co musí zahradní architekt zpracovat, ale jedině tak dokáže vytvořit návrh krásné zahrady, kterou si zamilujete. Samozřejmě může přetvořit tu stávající a zachovat některé prvky – záleží na vašich přáních a požadavcích. Vše s vámi zkonzultuje a jakmile návrh odsouhlasíte (k dispozici dostanete 3D model, pro lepší představu), započne samotná realizace. Ta samozřejmě podmínkou není a je jen na vás, zde se do ní podle návrhu pustíte svépomocí – zahradnictví Franc v rámci služeb nabízí i samotné konzultace a poradenství. Zajímá vás, jak může vypadat i vaše zahrada? Podívejte se do fotogalerie na již realizované zahrady. Najdete je na www.zahrady-rostliny.cz.

Publikováno: 26. 05. 2014

Kategorie: Zahrada

Autor: Adam

Tagy: návrhy a realizace zahrad | projektování zahrad | zahrady na míru