Luxusní bydlení

Existuje v Praze ideální bydlení pro rodinu s dětmi?

ČakovicePraha patří mezi nejatraktivnější lokality a stěhuje se do ní stále více lidí. Pro mladší generaci je naše hlavní město vskutku atraktivním místem. Mladí touží být ve středu dění a nijak jim nevadí bydlet v rušných částech. Na takových místech v Praze skutečně není problém sehnat relativně levný podnájem, ale i vlastní bydlení. S problémem se potýkají především rodiny s dětmi. Ty měly donedávna na výběr – překousnout negativa, která jsou spojena s bydlením v centru, nebo se usadit na periferii města a smířit se se špatnou dostupností a občanskou vybaveností. Pojďme se nyní na pro a proti jednotlivých variant bydlení v Praze podívat podrobněji.

Bydlení v centru

Najít v Praze byt nepředstavuje žádný problém. Mezi nejpodstatnější negativa však patří vyšší pořizovací cena (zejména u historických bytů) a náklady na rekonstrukci. Tato investice představuje pro mladé rodiny obrovskou finanční zátěž a ne každému banka poskytne tak vysokou hypotéku. Většina lokalit navíc trpí akutním nedostatkem parkovacích míst. Banalita? Pro rodinu s dětmi obrovský problém. Další nevýhodou je absence parků, minimum dětských hřišť a ploch, kde by děti mohly provozovat volnočasové aktivity. V některých lokalitách navíc není příliš bezpečno.

Bydlení v centru má samozřejmě i spoustu výhod. Obchodní domy, školky a školy jsou takřka na každém rohu.

Bydlení na periferii

Bydlení v některé z venkovských částí Prahy vypadá na první pohled mnohem přijatelněji. Klid a dostatek zeleně bohužel vyvažuje zmíněná špatná občanská vybavenost. Pro rodinu bez automobilu je navíc velmi obtížné dojíždět za prací a na městskou hromadnou dopravu se nelze vždy stoprocentně spolehnout.

Jak z toho ven? Existuje alternativa, která by byla prostá zmíněných nevýhod? Existuje – v podobě některého z nově vznikajících developerských projektů, které spojením moderních bytových prostor a klidného okolí v bezprostřední blízkosti přírody přinášejí mimořádnou příležitost získat kvalitní bydlení pro kvalitní život. Jedním z nich je i Čakovický park. Čím je zajímavý a proč by se měl stát vašim domovem právě jeden z čakovických bytů?

Vítejte v Čakovicích

O komplex bytů s názvem Čakovický park se postarala developerská společnost M & K Developement a.s. Jak je u podobných projektů zvykem, i byty v Čakovicích jsou výborně promyšlené a navrženy tak, aby z nich měli jejich uživatelé maximální užitek. Moderní technologie a vzdušné prostory ovšem nejsou jediným lákadlem. Tím je zejména výhled na krásné okolí. Komplex se nachází ve velmi klidné lokalitě, hned vedle vyhlášeného zámeckého parku s bohatou zelení, vzácnými dřevinami, jezírkem a rybníkem. Přímo v areálu je k dispozici mateřská školka s kapacitou 100 dětí a další je momentálně ve výstavbě. Občanská vybavenost Prahy 9 je velmi slušná a děti se mohou věnovat mnoha aktivitám a rozvíjet své záliby. Další informace a fotogalerii naleznete na webu cakovickypark.cz.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Odborná montáž oken

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Obraťte se na českou firmu Oknoplastik.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.