Skvělé tipy

Magnety nenajdete jen na lednici!

Princip magnetu netřeba vysvětlovat. Mnohem zajímavější je jeho současné využití a protože si ho většina z nás spojí jen s lodní navigací či pomocníkem, který nám umožňuje připevnit na lednici lístečky s upomínkami a obrázky, prozradíme vám, kde všude ho ještě najdete.

Prodej magnetů může být s ohledem na variabilitu jeho využití výnosný podnik, ostatně posuďte sami…

Magnety v automobilovém průmyslu

Jak je vůbec možné, že se v době elektroniky využívají v moderních vozidlech také magnety? Jsou součástí motorů, ale také brzd a některých dalších součástek. Jde o takzvané neodymové magnety, které se vyrábí ze směsi železa, boru a neodymu,

Spoustu jich máte i doma

A tím nemyslíme jen zmíněné vtipné magnety na lednici. Magnety objevíte také v útrobách kuchyňských spotřebičů, notebooků a počítačů, televizorů či reprobeden. Bez magnetu se neobejde pračka ani sušička a co vás překvapí, také klasické domovní čidlo, které zjišťuje, jestli jsou v domě otevřená okna a dveře (slouží jako indikátor, na základě kterého se systém vytápění sám vypne v momentě, kdy jsou okna otevřená). Magnety se osazují také na vstupní dveře v souvislosti s automatickým zapínáním osvětlení.

Další využití magnetů

Magnety se využívají také k třídění odpadu (pomocí silného solného magnetu) či zjištění přítomnosti kovu ve zkoumaném materiálu. A aby toho nebylo málo, magnety najdete také v platebních kartách či v náramkových hodinkách. Zkrátka jsou všude kolem a nás a nejen na lednici.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.