Energie

Kvalitní tepelné čerpadlo vám ušetří podstatnou část nákladů za vytápění

Trápí vás vysoké ceny energií a usilovně přemýšlíte nad tím, jak ušetřit? Pomineme-li změnu dodavatele, která vašemu rozpočtu uleví o pár tisíc korun za rok, existuje mnohem efektivnější řešení. Nedílnou součástí moderní domácnosti by mělo být tepelné čerpadlo, díky kterému můžete ušetřit podstatnou část nákladů za teplo. Spoustu lidí sice od pořízení tepelného čerpadla odrazuje relativně vysoká pořizovací cena, nicméně z dlouhodobého hlediska se skutečně vyplatí. Tedy alespoň za předpokladu, že si vyberete kvalitní zařízení.

Tepelná čerpadla lze rozdělit dle zdroje jejich energie. V současnosti patří mezi absolutní špičku:

PANASONIC AquareaČerpadla typu vzduch-voda využívají energii z venkovního vzduchu, kterou pak převádějí přes výměník do vody pro vytápění. Vyrábí se jako split (dělený) a monoblok systém. Dělený systém čítá venkovní jednotku a vnitřní hydrobox, na který lze napojit zásobník TUV. Monoblok se skládá pouze z vnitřní jednotky. Díky čerpadlům PANASONIC Aquarea můžete ušetřit až 78 % nákladů za vytápění ve srovnání s elektrickými topnými systémy.

MIDEA – Pod značkou MIDEA najdete tepelná čerpadla typu vzduch-vzduch a vzduch-voda, a to do výkonu až 17 kW. Jde o spolehlivá zařízení, která nabízí značnou úsporu nákladů.

DAIKIN Altherma: Systém Daikin Altherma je vysoce účinný, tichý a bez emisí kouřových plynů. Vyrábí se v nízkoteplotním a vysokoteplotním provedení, přičemž první varianta je vhodná pro novostavby a nízkoenergetické domy, druhá pro rekonstrukce.

Nevíte si rady s výběrem? Obraťte se na profesionály

Pokud se v segmentu tepelných čerpadel nevyznáte, nechte si poradit od odborníků. Zařízení od všech výše zmíněných výrobců nabízí společnost KLIMA RAPID, která je na trhu již od roku 1994. Specialisté vám doporučí optimální řešení pro váš domov a postarají se i o kompletní montážní práce, servis a údržbu. Tepelná čerpadla si však můžete zakoupit i prostřednictvím e-shopu na http://obchod.klimarapid.cz/tepelna-cerpadla/.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.