Energie

Je používání plynu nebezpečné? Při dodržování zásad se není třeba bát

Mnoho lidí se domnívá, že mít plyn v domácnosti je nebezpečné. Ve skutečnosti ale není třeba se ho při správné manipulaci nijak obávat. Jedná se navíc o komoditu, která má oproti elektřině navrch nejen při vytápění, ale vyplácí se i při vaření. Přesto je třeba s ním zacházet opatrně a být na pozoru v případě možného úniku.

Za topení ušetříte

Platí, že topení plynem je levnější než elektřinou. I při vaření oceníte to, že díky plynu uvaříte rychleji a efektivněji. Je třeba si uvědomit, že plyn sám o sobě není škodlivý, ale je nutné vědět i to, že v případě úniku hrozí riziko výbuchu nebo nadýchání se nebezpečného oxidu uhelnatého. Tomu všemu však lze bezpečně předcházet. Zásobník plynu tedy vždy musí být v perfektním stavu.

Pravidelné kontroly jsou důležité

Určitě zapomeňte na to, že byste si mohli nový plynový spotřebiče zapojit sami. V každém případě si k instalaci a seřízení zavolejte odborníky. Také se nesnažte sami řešit opravy, můžete způsobit více škody než užitku. Radno není podceňovat ani pravidelné kontroly. Je-li v domácnosti používán plyn, měli byste zajistit pravidelnou kontrolu minimálně jednou za rok či dva. Revize vám zajistí bezpečnou domácnost a zároveň i účinnější spotřebiče, které budou plyn využívat skutečně efektivně a naplno.

Únik plynu řešte okamžitě

I přes odbornou instalaci a pravidelné kontroly je vhodné myslet na situaci, kdy bude plyn skutečně unikat. Vhod přijde instalace detektoru oxidu uhelnatého, kterým vám pomůže rychle a včas zachytit případný únik zemního plynu. Může se to stát, když máte zapojený plyn přímo z přípojky nebo je vaším zdrojem propanbutanová láhev. Co dělat, pokud k tomu dojde? Otevřete okna a opusťte místnost. V žádném případě nezapínejte světla ani nepoužívejte elektroniku a nemanipulujte s ohněm. Okamžitě volejte pohotovostní službu, která zajistí bezpečné vyřešení situace.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné vchodové plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.