Zahrada a rostliny

Školní statek Mělník nabízí široké spektrum služeb i pro veřejnost

Bydlíte v Mělníku nebo přilehlém okolí? Pak je dnešní článek právě pro vás. Možná vám to uniklo, ale víte, že zde funguje Školní statek Mělník, v rámci kterého funguje hned několik středisek? Ty poskytují velmi zajímavé služby – prodejem hrnkových bylinek počínaje, realizací okrasné zahrady konče. A protože nás široký záběr příspěvkové organizace opravdu zaujal, rozhodli jsme se mu věnovat alespoň kousek prostoru.

Pár informací na úvod

Školní statek Mělník má v současné podobě právní formu příspěvkové organizace. Funguje již od roku 1921, kdy ho místní Okresní úřad daroval v souvislosti se zřízením Státní vyšší ovocnicko – vinařské a zahradnické školy. Primárním účelem statku je poskytování zázemí pedagogům a studetům Vyšší odborné školy zahradnické a Střední zahradnické školy v Mělníku, jakožto i pedagogům a studentům z jiných odborných škol. Díky výrobě a službám je statek schopen alespoň částečné ekonomické soběstačnosti.

Hrnkové květiny i stromky

Co se týče květinářství Mělník, nabízí jak velkoobchodní, tak i maloobchodní prodej v zahradnickém centru. Zde si lze zakoupit mnoho druhů hrnkových květin (např. Chrysanthemum Multiflora, Capsicum annuum, Aster novi – belgii, Brassica oleracea, Calocephalus brownii , Cyperus alternifolius, Rosmarius oficinalis a další), ale také prostokořenné stromky určené k sadbě na podzim 2014 (jabloně, hrušně, slivoně, broskvoně, meruňky a další druhy ovocných stromků), keře, zeleninu, substráty, květiny a vyhlášená vína z produkce vinařství Mělník. Ta v minulých letech získala nejrůznější ocenění v prestižních soutěžích

Kromě toho si lze objednat i dušičkové věnečky. Velkoobchodní prodej sadovnictví Mělník zahrnuje také prodej ovocných a okrasných školek.

Je libo chutná čerstvá zelenina?

A co když vás ovocné stromky ani bylinková zahrádka Mělník nezajímají? Nevadí, statek má co nabídnout i těm, kteří zahradničení a pěstování neholdují. Ve svém zahradnickém centru pořádá pravidelný bedýnkový prodej zdravé statkové zeleniny. A budete-li farmářské bedýnky Mělník kupovat pravidelně, získáte ještě výhodnější cenu. V bedýnkách najdete také květiny, ovoce a bylinky.

Nechte odborníky, ať se postarají o vaši zahradu

Na závěr jsme si nechali portfolio služeb střediska sadových realizací. Toužíte-li po zbrusu nové zahradě, ale nemáte vlohy na zahradničení a už vůbec ne čas na samotnou realizaci, spolehněte se na odborníky. Ti pro vás vypracují detailní návrh zahrady a následně se postarají o vše potřebné. Založí nový trávník, vysadí stromky, keře a samozřejmě se postarají také o průběžnou údržbu.

Mělnický statek má skutečně co nabídnout a to nejen zemědělcům, zahrádkářům, ale i běžným lidem. Chcete-li se dozvědět více, zamiřte na www.statek.zas-me.cz.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.