Finance

Kam s rodinnými úsporami? Část investujte do zlata!

Žijeme ve velmi nejisté době a vyhlídky nejsou příliš pozitivní. Ekonomika skomírá v celosvětovém měřítku a pravděpodobně se můžeme těšit na další krizi. Lidé přichází o práci a mnohdy otáčí každou korunu. Ale najde se i dost lidí, kterým finanční prostředky zbyly a momentálně řeší, jak efektivně předejít jejich znehodnocení. Je to i váš případ? Pak naspořené peníze neschovávejte v matraci – raději je investujte do zlata.

Proč právě zlato? Důvodů je víc než dost

Nabídka investičních nástrojů je pestrá, ale jen jediný nabízí tak specifické výhody, jako právě zlato. Drahý kov vnímáme jako uchovatele hodnoty finančních prostředků již po celá tisíciletí a ceníme si jeho výjimečných vlastností – chemické odolnosti, tvárnosti či toho, že si trvale drží lesk a nerezaví. Z pohledu investora je investiční zlato zajímavé likviditou, nezávislost na politickém dění a v neposlední řadě možnost obchodování bez DPH.

K dalším výhodám zlata patří mobilita či fakt, že se jedná o jednu z posledních forem anonymního a nezávislého vlastnictví. Z dlouhodobého hlediska hodnota žlutého kovu stoupá a odborníci mu momentálně předpovídají tzv. býčí trend – podobně jako v letech 2009-2011.

Prodejce zlatých slitků vybírejte obezřetně

Zřejmě nejvýhodnější variantou investičního zlata jsou zlaté slitky neboli cihličky. Oproti zlatým mincím a pamětním medailím se totiž do jejich ceny nepromítá sběratelská hodnota. Zlaté slitky z tuzemské produkce však na trhu nehledejte – žádná česká mincovna investiční zlato v podobě zlatých slitků nevyrábí. Můžete se však poohlédnout po cihličkách od renomovaných švýcarských výrobců, jako jsou Argor Heraeus a P.A.M.P.

Dobrou volbou je internetový obchod www.zlate-mince.cz, který provozuje společnost Zlaté Mince – Numismatika. Osobně si lze investiční zlato zakoupit v kamenné prodejně v Obecním domě. Prodejce distribuuje produkty dceřiné firmy rakouské centrální banky a garantuje díky tomu původ i ryzost.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.