Kam s rodinnými úsporami? Část investujte do zlata!

Žijeme ve velmi nejisté době a vyhlídky nejsou příliš pozitivní. Ekonomika skomírá v celosvětovém měřítku a pravděpodobně se můžeme těšit na další krizi. Lidé přichází o práci a mnohdy otáčí každou korunu. Ale najde se i dost lidí, kterým finanční prostředky zbyly a momentálně řeší, jak efektivně předejít jejich znehodnocení. Je to i váš případ? Pak naspořené peníze neschovávejte v matraci – raději je investujte do zlata.

Proč právě zlato? Důvodů je víc než dost

Nabídka investičních nástrojů je pestrá, ale jen jediný nabízí tak specifické výhody, jako právě zlato. Drahý kov vnímáme jako uchovatele hodnoty finančních prostředků již po celá tisíciletí a ceníme si jeho výjimečných vlastností – chemické odolnosti, tvárnosti či toho, že si trvale drží lesk a nerezaví. Z pohledu investora je investiční zlato zajímavé likviditou, nezávislost na politickém dění a v neposlední řadě možnost obchodování bez DPH. K dalším výhodám zlata patří mobilita či fakt, že se jedná o jednu z posledních forem anonymního a nezávislého vlastnictví. Z dlouhodobého hlediska hodnota žlutého kovu stoupá a odborníci mu momentálně předpovídají tzv. býčí trend – podobně jako v letech 2009-2011.

Prodejce zlatých slitků vybírejte obezřetně

Zřejmě nejvýhodnější variantou investičního zlata jsou zlaté slitky neboli cihličky. Oproti zlatým mincím a pamětním medailím se totiž do jejich ceny nepromítá sběratelská hodnota. Zlaté slitky z tuzemské produkce však na trhu nehledejte - žádná česká mincovna investiční zlato v podobě zlatých slitků nevyrábí. Můžete se však poohlédnout po cihličkách od renomovaných švýcarských výrobců, jako jsou Argor Heraeus a P.A.M.P. Dobrou volbou je internetový obchod www.zlate-mince.cz, který provozuje společnost Zlaté Mince – Numismatika. Osobně si lze investiční zlato zakoupit v kamenné prodejně v Obecním domě. Prodejce distribuuje produkty dceřiné firmy rakouské centrální banky a garantuje díky tomu původ i ryzost.

Publikováno: 06. 11. 2020

Kategorie: Finance

Autor: Adam