Interiér

Jak zařídit ložnici? Držte se těchto pravidel a nemůžete minout cíl

A jaký je vlastně cíl? Předpokládáme, že ho máte stejný jako ostatní – toužíte po místu, které vám poslouží jako oáza klidu a nikoliv pouhá noclehárna, do níž se vlastně vůbec netěšíte. Když už ložnici máte, byla by velká škoda přehlížet její potenciál. A protože ne každý tuší, jak ji správně zařídit, připravili jsme pro vás soubor nejdůležitějších pravidel.

Středobodem je postel

Centrem kuchyně je postel, v obýváku zase kraluje sedací souprava. Co se týče ložnice, s ohledem na její využití je zřejmé, že zdaleka největší pozornost musíme vynaložit do výběru postele. Vyvarujte se kompromisů a pořiďte si dostatečně prostorné, stabilní a zároveň pěkné lože.

Abyste dosáhli co nejlepšího dojmu, ponechte mezi postelí a nábytkem tzv. komunikační prostor. Poslouží vám k tomu, abyste mohli postel pohodlně obcházet. Za nepsané minimum se považuje ca 90 cm.

Noční stolky na drobnosti

Kam s knihou, mobilním telefonem a dalšími menšími věcmi, které si s sebou obvykle berete do ložnice? Nepostradatelným pomocníkem je noční stolek. Raději si pořiďte dva – z každé strany postele jeden. Zda si zakoupíte samostatné kusy nábytku, nebo rovnou celou sestavu, je na vás. Harmoničtěji působí nábytek ložnice v jednotném stylu.

Prostorná a praktická skříň

Hovoříme-li v ložnici o důležitém prvku – a nemáme přitom namysli postel, pak je řeč o šatní skříni. Nepochybujeme o tom, že se bez ní neobejdete ani vy, byť možná ve skrytu duše sníte o plnohodnotné šatně. I na ni určitě jednou přijde řada, ale do té doby vám bude dělat službu šatní skříň. Pakliže do dispozice místnosti dovolí, zvolte širokou variantu, která vyplní celou jednu stěnu.

Vůbec není od věci, pokud se vám podaří sladit postel se skříní a ostatním nábytkem. Není to pravidlo, ale jak jsme zmínili v souvislosti s nočním stolkem – jednotný styl prostor velmi sluší!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.