Skvělé tipy

Jak zabezpečit okna?

Odborníci uvádí, že až 80 % nezvaných návštěv přichází oknem, balkonovými nebo terasovými dveřmi. Stačí jim k tomu jednoduché nářadí a pár vteřin.

Jak tomu zabránit?

Jaké překážky můžete zlodějům nastražit do cesty? Většina oken, ať už dřevěných nebo plastových, je opatřena alespoň minimálními bezpečnostními prvky.  Jenže jak se říká, zločin nikdy nespí a proto je potřeba chránit váš majetek, jak nejlépe dokážete.

Existuje několik možností, jak lépe chránit bezpečí vás a celé vaší rodiny. Tím nejzákladnějším příslušenstvím je bezpečnostní kování, které maximálně zabraňuje vypáčení, a to díky speciálním čepům.

Součástí bezpečného okna by měla být i uzamykatelná klika, jako je například klika Secustik s patentovaným blokovacím mechanismem, který znemožňuje posunutí okenního kování zvenku.

Pokud si pořizujete nová okna, vybavte je bezpečnostním sklem. To je odolné proti tzv. vymáčknutí, ale dokáže okno chránit i před poškozením zevnitř. Nebo si na okno můžete instalovat bezpečnostní fólii. Ta nejen znesnadní vstup nezvaným hostům, ale zároveň zabrání prohození předmětů skrz okno.

Náš výčet však zdaleka nekončí. Na výběr mátě ještě z několika dalších variant zabezpečení. Jednou z nich mohou být venkovní mříže. Ty však nejsou tím nejelegantnějším řešením a mnohdy mohou opravdu zkazit vzhled celé vaší fasády. Proto můžete sáhnout po venkovních roletách (velice pěkné nabízí firma Sunsystem).

Ty dokáží plnit bezpečnostní funkci stejně dobře jako mříže a navíc zdobit váš dům. Nakonec se dostáváme k magnetickým detektorům. Ty reagují na otevírání či zavírání oken, násilné vniknutí nebo rozbití okna.

Jak je vidno, možností jak zabezpečit dům či byt je opravdu mnoho. Přesto však dochází k dalším a dalším násilným vniknutím a okradených lidí přibývá. Nechte-li se k nim přiřadit, neváhejte a investujte do kvalitního okenního zabezpečení.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.