Rekonstrukce domu

Jak se zbavit suti a odpadu?

Zahrada o vašem bydlení ledacos vypovídá. Pokud na ni máte spoustu odpadu a suti, měli byste se postarat o odvoz. Získáte místo navíc a mimo to vrátíte estetickou úroveň pozemku na původní úroveň. Odvozu suti a odpadu vám samozřejmě přijde vhod i v případě, že se na rekonstrukci a s ní související bourání teprve chystáte. Naplánujete-li si vše důkladně a v předstihu, ušetříte si spoustu času, práce i peněz. Připravili jsme pro vás několik tipů, jak vše s přehledem zvládnout.

Vozík, nebo kontejner?

Odvoz suti a odpadu lze provést několik způsoby. Můžete si půjčit přívěs a postarat se o odvoz svépomocí. Anebo si objednáte kontejner. Která varianta je efektivnější?

V případě menšího množství suti se kontejner nevyplatí. Pokud však máte na zahradě spoustu stavebního materiálu a odpadu, nic jiného vám nezbude. Než byste vše „nalopatovali“, trvalo by vám to příliš dlouho.

Dobře odhadněte objem kontejneru

Rozhodnete-li se pro kontejner, nechte si ho přistavit dostatečně velký. Tím, že si objednáte menší verzi a dopravce bude muset jezdit víckrát, neušetříte ani korunu. Obvykle dostanete na výběr mezi menšími kontejnery o objemu 3 m3 a většími o objemu 10 m3. Kromě suti a zahradního odpadu můžete naložit také směsný odpad, polystyren a další materiály.

Kolik času budete potřebovat?

Dalším důležitým kritériem je délka přistavení kontejneru. Při odhadování buďte při zemi a raději si nechte na nakládku delší dobu. Jinak se může stát, že si dopravce pro kontejner přijede v době, kdy nebudete s prací hotovi. A jak už to tak bývá, čas při vyklízení letí jako splašený a práce se může z různých důvodů protáhnout.

Kde seženete kontejnery v Praze?

Chcete-li si nechat přistavit kontejner v Praze, objednejte si ho na www.odvoz-sut.cz. Firma se v oboru pohybuje dlouho, má dobré ceny a nabízí i ruční vyklízení, nakládku a další související služby.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení v Praze? Prohlédněte si připravované etapy oblíbených bytových projektů od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.