Jak vybrat náušnice podle tvaru obličeje?

Každý šperk má magickou schopnost proměnit vzhled ženy do nepoznání, a náušnice nejsou výjimkou. Tyto malé klenoty mohou udělat zázraky s vaší vizáží. To však platí pouze, pokud zvolíte náušnice, které lichotí vašemu tvaru obličeje. Proto je důležité znát svůj typ obličeje a vybírat náušnice na základě něj.

Pokud si nejste jisté, jaký tvar obličeje máte, nejprve se podívejte do zrcadla. Stačí stáhnout vlasy dozadu a pečlivě se prohlédnout. Můžete si také udělat fotografii a na ní vyznačit hraniční linie a nejvýraznější rysy tváře. To vám pomůže identifikovat svůj typ obličeje. Existuje celkem šest základních tvarů obličeje: oválný, kulatý, protáhlý, čtvercový, srdcovitý a diamantový. A jak už asi tušíte, každý typ obličeje potřebuje trochu jiný typ náušnic.

Oválný obličej: Kreativita na plný plyn

Oválný obličej má díky své symetričnosti obrovskou výhodu. Můžete si dovolit téměř jakýkoli design náušnic. Nicméně, pro zvýraznění přirozené krásy oválného obličeje jsou malé kroužky s visacím přívěskem ideální volbou.

Kulatý obličej: Prodlužte si obličej visacími řetízkovými náušnicemi

Kulatý obličej je charakterizován baculatými tvářemi a nenápadnou bradou. Abychom opticky prodloužili tvar obličeje, doporučují se visací řetízkové náušnice. Tyto náušnice pomohou zjemnit tvář a dodat jí eleganci. Spoustu stylových kousků najdete například v online klenotnictví Klenota.cz.

Čtvercový obličej: Odlehčete tvář oblými tvary

Čtvercový obličej je již sám o sobě výraznější, proto mu nejvíce lichotí náušnice oblých a jemných tvarů. Drobné kruhy nebo polokruhy, stejně jako kratší visací náušnice, jsou skvělou volbou. Dbáte-li na to, aby náušnice neměly příliš hranatý design, budete vypadat naprosto ohromující.

Protáhlý obličej: Zaměřte se na střed a bradu

Pro protáhlý obličej s špičatou bradou a úzkou středovou částí obličeje je důležité zaměřit se na tyto části. Peckové náušnice s kamínky nebo menší kruhy, které obepínají ušní lalůček, mohou krásně podtrhnout vaši tvář. Tím vytvoříte dojem harmonie a plnosti v celkovém vzhledu.

Srdcovitý obličej: Nasměrujte pozornosti k očím

Srdcovitý obličej s klenutými lícními kostmi a úzkou bradou potřebuje náušnice, které vyváží asymetrii a soustředí pozornost k očím. Výrazné visací náušnice, které se směrem dolů lehce rozšiřují, jsou skvělou volbou pro tento typ obličeje. Můžete si dokonce dovolit náušnice s perlami pro extra eleganci.

Diamantový obličej: Nepravidelné tvary pro nevšední vzhled

Diamantový tvar obličeje s širokými lícními kostmi a výraznými rysy potřebuje náušnice nepravidelných a nepředvídatelných tvarů. Tyto náušnice budou skvělým doplňkem, který podtrhne ostré linie a zajímavé rysy tohoto obličeje.

Pamatujte, že výběr náušnic podle tvaru obličeje může zásadně ovlivnit vaši celkovou vizáž. Správně zvolené náušnice vám mohou dodat sebevědomí a zvýraznit vaši krásu. Takže neváhejte experimentovat a zkoušet různé styly, abyste našli ty pravé náušnice, které budou pro vás to pravé "třešničkou na dortu" vašeho vzhledu.

Publikováno: 20. 09. 2023

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Adam