Způsoby vytápění

Jak správně vybrat infrazářič?

Toužíte po dosažení tepelného komfortu? Mezi skvělé pomocníky patří infrazářiče, které jsou schopné dodávat teplo okamžitě a na přesně vymezená místa. Prozradíme vám, kde je lze využít a jak vybrat správný model.

Kde všude najdete pro infrazářič využití?

Rozhodnete-li se pro vytápění interiéru pomocí infrazářiče, rozdělte jej do několik jednotlivých zón. V prostorách, které nejsou obývány po celý den, můžete začít s vytápěním až těsně předtím, než do nich vstoupíte. Z tohoto důvodu se často využívají infrazářiče do koupelky, ale také na WC, v ložnici nebo třeba technických místnostech.

Infrazářiče pracují na principu produkce infračerveného světla a jde o jediný druh svítidla, jehož teplo lze pouze cítit, ale není vidět. Tuto formu tepla absorbujeme kůží tak, jako bychom byli na přímém slunci.

Čím se mohou infrazářiče lišit?

V současnosti si můžete vybrat mezi celou řadou infrazářičů, které se liší způsobem výroby a distribucí tepla. Některé modely zvládají pouze přímou produkci infračerveného světla a nedisponují žádným nadstandardním vybavením. Jiné obsahují infračervené žárovky, výměník tepla a ventilátor.

infrazaric-2

Elektrické infrazářiče jsou praktičtější

Co se týče typu napájení, infrazářiče mohou vytvářet teplo ze zemního plynu a propan-butanu, ale nejčastěji využívají elektrický proud. Elektrické infrazářiče jsou levnější a velmi komfortní – stačí je zapnout do zásuvky a nebudete se muset o nic víc starat. Tyto přístroje jsou připraveny k okamžitému použití a odpadá nutnost odborného zapojení.

Při výběru klaďte důraz na optimální velikost. Obecně však nelze říct, že větší infrazářič produkuje více tepla – v praxi záleží na kvalitě materiálů a typu konstrukce. Orientujte se podle výkonu/příkonu a velikosti vytápěné zóny.

Tip na závěr: Kvalitní a úsporné infrazářiče za dobrou cenu najdete u českého výrobce tepelné techniky. V nabídce nechybí ani odvlhčovače vzduchu, mobilní klimatizace a další související produkty.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.