Jak správně vybrat infrazářič?

Toužíte po dosažení tepelného komfortu? Mezi skvělé pomocníky patří infrazářiče, které jsou schopné dodávat teplo okamžitě a na přesně vymezená místa. Prozradíme vám, kde je lze využít a jak vybrat správný model.

Kde všude najdete pro infrazářič využití?

Rozhodnete-li se pro vytápění interiéru pomocí infrazářiče, rozdělte jej do několik jednotlivých zón. V prostorách, které nejsou obývány po celý den, můžete začít s vytápěním až těsně předtím, než do nich vstoupíte. Z tohoto důvodu se často využívají infrazářiče do koupelky, ale také na WC, v ložnici nebo třeba technických místnostech.

Infrazářiče pracují na principu produkce infračerveného světla a jde o jediný druh svítidla, jehož teplo lze pouze cítit, ale není vidět. Tuto formu tepla absorbujeme kůží tak, jako bychom byli na přímém slunci.

Čím se mohou infrazářiče lišit?

V současnosti si můžete vybrat mezi celou řadou infrazářičů, které se liší způsobem výroby a distribucí tepla. Některé modely zvládají pouze přímou produkci infračerveného světla a nedisponují žádným nadstandardním vybavením. Jiné obsahují infračervené žárovky, výměník tepla a ventilátor.

infrazaric-2

Elektrické infrazářiče jsou praktičtější

Co se týče typu napájení, infrazářiče mohou vytvářet teplo ze zemního plynu a propan-butanu, ale nejčastěji využívají elektrický proud. Elektrické infrazářiče jsou levnější a velmi komfortní – stačí je zapnout do zásuvky a nebudete se muset o nic víc starat. Tyto přístroje jsou připraveny k okamžitému použití a odpadá nutnost odborného zapojení.

Při výběru klaďte důraz na optimální velikost. Obecně však nelze říct, že větší infrazářič produkuje více tepla – v praxi záleží na kvalitě materiálů a typu konstrukce. Orientujte se podle výkonu/příkonu a velikosti vytápěné zóny.

Tip na závěr: Kvalitní a úsporné infrazářiče za dobrou cenu najdete u českého výrobce tepelné techniky. V nabídce nechybí ani odvlhčovače vzduchu, mobilní klimatizace a další související produkty.

Publikováno: 02. 07. 2015

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Adam

Tagy: jak vybrat infrazářič